Ripple Yöneticileri, Yabancı Borsalardaki Hesaplarıyla İlgili SEC’ye Bilgi Sağlamayı Reddediyor

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Yöneticileri, Yabancı Borsalardaki Hesaplarıyla İlgili SEC’ye Bilgi Sağlamayı Reddediyor

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ne de kurucu ortak Chris Larsen’in Yargıç Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili rastgele bir doküman sunmadığını tez ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tenreiro, davalıların red taleplerinde, ABD dışında alım satım yaptıkları gerçeğine “önemli ölçüde” yük vermelerine karşın bu kayıtları teslim etmeyi reddettiklerini vurguluyor.

SEC, isimli tahliline dayanarak, Larsen ve Garlinghouse’un yüz milyonlarca XRP’yi ABD merkezli olmayan en az bir düzine yabancı alım satım platformuna aktardığını argüman ediyor.

Yabancı Borsaların ve Ripple Ortaklarının Peşine Düşmek

Daha evvel aktardığımız üzere SEC, yabancı düzenleyicilere bir dizi Mutabakat Zaptı (MOU) talebi göndermişti.

SEC, 14 kripto para ünitesi borsasından, Ripple’ın ODL tahlilini kullanan beş şirketten ve XRP‘yi direkt Ripple’dan satın alan bir yatırımcıdan evrak almaya çalışıyor.

Ripple’ın argümanlarına karşı çıkan SEC, federal menkul değerler maddelerinin yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini kısıtlamadığını argüman ediyor:

“Ayrıca, federal menkul değerler maddeleri, SEC rastgele belli bir taraf aleyhine bir hukuk davası açtığında, SEC’in yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini de kısıtlamaz. Tüzük, devam eden bir soruşturmada delil elde etmek gayesiyle bir sivil icra aksiyonu sırasında gönderilen talepler ile dava gayesiyle iletilenler ortasında ayrım yapmaz.”

Üç yabancı düzenleyici, SEC ile kurduğu bağlantı hakkında açıklama yapmazken, ikisi rastgele bir yardım sağlamayı reddetti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.