Ripple (XRP), Üç Üniversite İle Ortaklık Kurdu

Kriptocat Haber Editörü
Ripple (XRP), Üç Üniversite İle Ortaklık Kurdu

Ripple (XRP), Üniversite Blok Zinciri Araştırma Teşebbüsü (UBRI) ismi verilen blockchain hızlandırıcı programını genişleten üç üniversite ile iştirak kurduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Capetown Üniversitesi, New York Üniversitesi Abu Dabi ve Reykjavik Üniversitesi, Ripple’ın yeni iştirak kurduğu üniversiteler oldu. Bu üniversitelerin hepsinin başka kıtada olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Rippe’ın paydaşlık kurduğu bu üniversiteler, Ripple’ın UBRI fonu sayesinde araştırma yapabilecek, konferanslara konut sahipliği yapabilecek ve öğrencilerin blockchain teşebbüslerini destekleyebilecekler.

Michigan Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Duke Üniversitesi, Ripple ile iştirak kuran en değerli üniversiteler ortasında yer alıyor.

UBRI, birinci sefer Haziran 2018’de başlatıldı ve şimdiye kadar 280 araştırma projesine sponsor oldu.

Cape Town Üniversitesi’nde doçent olarak vazife yapan Co-Pierre Georg, Ripple’ın hibesinin, ülkedeki havale kesiminde yenilikçiliği sağlamaya yardımcı olacağını düşünüyor.

“Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, ödeme altyapılarını daha yeterli hale getirmek emeliyle, blockchain kullanımını inceliyor. Büyük havale bölümümüz ve yüksek nakit maliyetimiz ile bu hibe, finansal hizmetler dalımızın yenilikçiliğini sağlamak için son derece olumlu olacak.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.