Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükseliş Başlatabilir, Önemli Seviyeler Neler?

Kriptocat Haber Editörü
Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükseliş Başlatabilir, Önemli Seviyeler Neler?

Ripple, ABD Doları karşısında 1.00 doları test ettikten sonra yeni bir artış başlattı. XRP fiyatı, 1.45 dolar ve 1.46 dolarlık direnç düzeylerini temizlerse muhtemelen daha da yükselecek. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Ripple, ABD doları karşısında 1.25 dolar ve 1.30 dolar direnç düzeylerinin üzerinde olumlu sinyaller gösteriyor.
  • Fiyat şu anda 1.3200 doların üzerinde süreç görüyor ve 100 kolay hareketli ortalamayı (4 saatlik) test ediyor.
  • XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde (Kraken bilgilerine göre) 1.15 dolar civarında dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Parite, 1.45 dolarlık direnç bölgesini temizlerse öbür bir ralli başlatabilir.

Ripple’ın (XRP) Gözü Daha Yüksek Düzeylerde

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta, Ripple’ın XRP’si 1.00 dolarlık bölgenin yakınında güçlü bir satın alma ilgisi buldu. XRP, 1.00 doların üzerinde bir dayanak tabanı oluşturdu ve Bitcoin ve Ethereum‘a benzeri formda yeni bir artış başlattı.

Fiyat, 1.10 dolar düzeyinin yakınında birçok kıymetli manisi aştı. XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 1.15 dolar civarında dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite, 1.97 dolardan 0.94 dolara yanlışsız hareketin %23.6 Fib geri çekilme düzeyini temizledi.

Şu anda 1.3200 doların üzerinde süreç görüyor ve 100 kolay hareketli ortalamayı (4 saatlik) test ediyor.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükseliş Başlatabilir, Önemli Seviyeler Neler?

1.94 dolardan 0.94 dolara gerçek gerçekleşen aşağı gerçek hareketin %50 Fib geri çekilme düzeyi büyük bir mani olarak hareket ediyor. Boğalar 1.45 dolar ve 1.46 dolar direnç düzeylerini geçmeyi başarırsa, güçlü bir artış olabilir. Bu durumda, fiyat 1.60 dolar ve 1.65 dolar düzeylerinin bile üzerine çıkabilir.

Ripple (XRP) Düşer mi?

Ripple 1.45 dolarlık direnci yahut 1.46 doları geçemezse, daha fazla düzeltme yaşayabilir. Aşağı taraftaki birinci dayanak 1.3200 dolar düzeyine yakın.

Bir sonraki büyük dayanak 1.30 dolar düzeyine yakın. Aşağı taraflı bir kırılma olursa ve 1.30 dolar düzeyinin altında kapanış olursa, fiyat kısa vadede düşebilir. Belirtilen senaryoda, fiyatın önümüzdeki seanslarda 1.15 dolarlık dayanak bölgesine gerçek düşmesi olası.

Teknik Göstergeler

  • 4 Saatlik MACD – XRP/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş sürat kazanıyor.
  • 4 Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – XRP/USD için RSI şu anda 50 düzeyinin üzerinde.
  • Ana Dayanak Düzeyleri – 1.32, 1.30 ve 1.15 ABD Doları.
  • Ana Direnç Düzeyleri – 1.45,1.46 ve 1.65 ABD Doları.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.