Ripple ve XRP Haberleri: İşte Yeni Güncellemeler ve Kritik Gelişmeler

Kriptocat Haber Editörü
Ripple ve XRP Haberleri: İşte Yeni Güncellemeler ve Kritik Gelişmeler

Son zamanlarda Ripple ve XRP ile ilgili yayınlanan herhangi bir haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2020’de firmaya karşı açtığı dava ile ilgili oluyor. Bununla birlikte XRP satışları önceki çeyreğe göre iki katından daha fazla arttığı için firmanın üç aylık raporu dijital varlık için iyimser bir tablo ortaya koyuyor. Varlık, dava haberleri çıktığında uğradığı kayıpları fazlasıyla geri kazandı. XRP, yazım anında 1.51 dolardan işlem görüyor. San Francisco merkezli blockchain firması kısa süre önce 2021’in “Ripple Drop”unu yayınladı. Bu seride, en son gelişmelerden söz ediliyor. Ayrıca üst düzey yöneticilerden ikisi RippleNet ve RippleX hakkında güncellemeler sağladı.

Ripple ve XRP hakkında son gelişmeler

RippleNet genel müdürü Asheesh Birla’ya göre “Yalnızca 2020’de, üç milyondan fazla işlem ağdan geçti. Güneydoğu Asya, bu konuda başı çekiyor. Dahası 2021, özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika’da hızlı bir şekilde başladı.”

Ripple ve XRP Haberleri: İşte Yeni Güncellemeler ve Kritik GelişmelerKaynak: Ripple

Birla, bu büyümeyi “salgın kaynaklı dijital dönüşüme” bağladı. Ripple tarafından sağlanan çeyrek raporuna göre toplam XRP satışları geçen yılın dördüncü çeyreğinde 76 milyon dolar iken 2021’in birinci çeyreğinde neredeyse 150 milyon dolara yükseldi. Bu yükselişin, doğrudan RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) hizmetinin birçok müşteriye COVID’in yol açtığı dijitalleşmeye yönlendirmesiyle gerçekleştiğini söyledi. Birla, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

COVID’in getirdiği dijital hızlanma, COVID sonrası bir dünyada neredeyse hiç ilerlemeyecek ve RippleNet, bunu artırma konusunda yardımcı olabilecek bir uzman olmaya devam ediyor.

Yetkiliden RippleX açıklaması

Ripple ve XRP Haberleri: İşte Yeni Güncellemeler ve Kritik Gelişmeler

RippleX genel müdürü Monica Long, RippleX ile ilgili bir güncelleme yaptı. Bu yıl ile ilgili olarak “2021 için odak noktası; daha geniş XRPL geliştirici topluluğu ile geliştiriciler için harika bir inşa deneyimine katkıda bulunmak, geliştiricileri yeni programlarla desteklemek, XRPL için gerçek dünya kullanım durumlarını göstermek. Likiditeyi ve geliştirici fikirlerinin hayata geçmesine yardımcı olmak,” ifadelerini kullandı. Long, NFT ve CBDC konularına da değindi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

NFT’ler açık bir şekilde kripto alanında çok önemli ve geliştiricilerin XRPL’deki NFT kullanım durumlarına bakmaları için pek çok fırsat olduğunu düşünüyorum. CBDC’ler ise Ripple teknolojisinin benimsenmesinde büyük bir ivme olacak. Bu alanda olacağız. Dünya çapındaki çeşitli merkez bankalarıyla toplantı yapıyor ve şu anda strateji tartışıyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.