Ripple ve SEC İçin Kritik Gün Geldi! Neler Olacak?

Kriptocat Haber Editörü
Ripple ve SEC İçin Kritik Gün Geldi! Neler Olacak?

Ripple ve SEC arasındaki dava süreci, devam ediyor. Bugün, bu davaya yönelik önemli bir gelişme yaşanacak. Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) avukatları, bugün akşam saatlerinde, bir telekonferans görüşmesi gerçekleştirecekler.

Ripple ve SEC avukatları ile telekonferans yapılacak

Bugün Türkiye saati ile 21:00’de yapılacak olan görüşmede Ripple’ın XRP satışlarının menkul kıymet olup olmadığına ilişkin aldığı hukuki tavsiye kararlarına ilişkin taleplerin tartışılacağı düşünülüyor. Ayrıca, davadaki anlaşmazlıklara yönelik ortaklaşa yorum yapılacak. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ABD’nin finansal düzenleyicisi, Ripple’ın bir şirket olarak XRP’yi kayıtsız bir şekilde menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek 2020’nin Aralık ayında yasal süreci başlatmıştı. O zaman, XRP fiyatı büyük bir darbe almıştı. Ancak süreç boyunca gerek SEC karşısında aldığı yasal zaferlerle, gerekse kripto piyasasındaki genel yükseliş hissiyatıyla fiyat açısından toparlandı.

Ripple ve SEC İçin Kritik Gün Geldi! Neler Olacak?

En son neler yaşanmıştı?

Davaya yönelik en son yaşanan gelişme, Ripple için olumsuz bir gelişmeydi. SEC, Ripple ile devam eden savaşta “dış yardım” hakkı kazandı. Daha önce blockchain şirketi, hükümet organının yurt dışından daha fazla düzenleyici bilgi almasını engellemeye çalışıyordu. Dolayısıyla Yargıç Sarah Netburn, SEC’nin lehine karar vermiş oldu ve Ripple’ın buna karşı sunduğu talebini durdurdu. SEC, yurtdışı hesaplar aracılığıyla yapılan işlemlerin XRP tokeninin fiyatını değiştirip değiştirmediğini öğrenmek için yabancı düzenleyicilerle iletişime geçti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.