Ripple, SEC, XRP: İşte Son Dakika Gelişmeleri…

Kriptocat Haber Editörü
Ripple, SEC, XRP: İşte Son Dakika Gelişmeleri…

Devam eden bir davanın parçası olarak Ripple, yeni bir yasal başvuru doldurarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önceki taleplerine karşı çıktı. Bu notta, SEC’nin Ripple’ın savunmasının önemli kısımlarını yanlış anladığını iddia ediyor.

Ripple davası devam ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Aralık ayında SEC, XRP satışlarının kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple aleyhine dava açmıştı. Dava ilerledikçe Ripple, hukuk davası eksikliği olduğunu ve SEC’den adil bir bildirim almadığını iddia ederek kendini savunmaya çalıştı. Ripple ayrıca çeşitli SEC belgelerine erişim de istedi. Nisan ayında SEC, Ripple’ın savunmasının ve taleplerinin kendisine haksız yükümler yükleyeceğini savunarak bunu reddetmeye yönelik bir talepte bulundu. Ripple, yeni bir bildiride SEC’nin iddialarını reddetmesiyle kurumu “tartışmaların önemli kısımlarını ihmal etmekle” suçladı.

Ripple, SEC, XRP: İşte Son Dakika Gelişmeleri…

Blockchain şirketi, SEC’nin yanlış alıntıladığını iddia etti

Öncelikle SEC, Ripple’ın iletişim talebinin “adil bildirim savunmasıyla büyük bir ilgisi olduğunu” belirtti. Ancak Ripple, ifadesinin tamamının savunmasının başarılı olup olmadığına bakılmaksızın talebin alakalı olduğunu ima ettiğini söylüyor. Blockchain şirketi, bugünkü memorandumda şu ifadeyi yineledi:

“Keşif”, “adil ihbar savunması” ile hem ilgili hem de aynıdır. Bireysel sanıkların pervasız olup olmadığı veya XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülüp görülmediğine dair bilgisi olup olmadığı için geçerlidir.

İkinci olarak Ripple, SEC’nin davanın yargıcından gelen bir açıklamayı yanlış bir şekilde alıntıladığını iddia ediyor. SEC, bir önceki önerisinde, davanın hakiminin dahili iletişimin keşfedilmesinin “Ripple’ın adil bildirim savunmasıyla alakalı olabileceğini” söylediğini iddia etti. Ancak blockchain devi bunun yanlış olduğunu söylüyor. Daha ziyade yargıç, SEC’nin suçlamalarının sadece böyle bir “keşfin” kapısını açtığını belirtti.

Ripple, SEC, XRP: İşte Son Dakika Gelişmeleri…

Ripple’ın argümanı işe yarayacak mı?

Ripple’ın iddialarının etkili olup olmayacağı belli değil. SEC daha önce “hiçbir federal mahkemenin sanığın ihbar eksikliği konusundaki iddiasını kabul etmediğini” belirtti. Davanın önceki gelişmeleri göz önüne alındığında uzmanlar, SEC’nin Ripple’ın gelecekteki iddialarına karşı çıkmaya devam edeceğini düşünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.