Ripple, SEC Talebine İtiraz Etti: Tehdit Oluşturuyor

Kriptocat Haber Editörü
Ripple, SEC Talebine İtiraz Etti: Tehdit Oluşturuyor

ABD menkul değerler düzenleyici kurumu SEC’e karşı yasal savaşta Ripple Labs’ı mahkemede savunan avukatlardan biri olan James K. Filan, Ripple’ın SEC’nin keşif için son tarihini 2 ay uzatma talebine itiraz ettiğini tweetledi.

SEC’nin Talebi Ripple’a Bir Tehdit Oluşturuyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha evvel aktardığımız üzere SEC, federal yargıçtan Ripple davasındaki keşif sürecinim 60 gün uzatılmasını talep etmişti. Kurum, davayla ilgili daha fazla şahit sözü alabilmek için daha fazla vakte gereksinimi olduğunu argüman ediyor. Bu nedenle SEC, yargıçtan 2 aylık bir ek müddet talep etti.

Ripple‘ın avukatları, bunun keşif programını değiştirmek için gereğince güzel bir neden olmadığını söyleyerek hakime itiraz etti. Ayrıyeten mahkeme bu uzatmayı kabul ederse, SEC bu gecikmenin nedenini yanlış bildirdiği için bu Ripple için sakıncalı olabilir.

SEC’nin mektubu, Ripple’ın keşif sürecinin uzatılmasına karşı çıkmasının nedenlerini yanlış söz ediyor. Ripple’ın bu uzatma sürecine karşı çıkmasının nedeni, şirkete ziyan verebileceğini ve keşif programını değiştirmek için yeterli bir neden olmadığını düşünmek biçiminde sıralanabilir.

Ripple’ın mahkemeye yazdığı mektup, uzatılma kararının alınması durumunda Ripple’ın ABD’deki işine “varoluşsal bir tehdit” oluşturacağını belirtiyor.

SEC’nin Tabir Vermesini İstediği Şahitler

SEC’in söz vermesini istediği ek şahitler ortasında Ripple’ın eski CFO’su Ron Will ve Xpring’in eski kıdemli lider yardımcısı Ethan Beard yer alıyor.

Mayıs ayı sonlarında 10 şahit mevcuttu ve eski Ripple çalışanları Ripple davasıyla ilgili çeşitli bahislerde söz vermeye hazırdı.

SEC tarafından talep edilen uzatmanın ve daha fazla şahidin tabir vermesini istemesinin nedeni, keşif sırasında Ripple’ın “yasadışı” XRP satışlarının da dahil olmak üzere daha fazla ispatın ortaya çıkacağını düşünmesidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.