Ripple Raporu: XRP Satışları İkiye Katlandı!

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Raporu: XRP Satışları İkiye Katlandı!

Fintech firması Ripple  üç aylık raporunu yayınladı. Buna göre şirket 2021 yılının ilk çeyreğinde, geçen senenin aynı çeyreklik döneminde sattığı XRP miktarının iki katı token sattığını açıkladı.

İki Kat Artan XRP Satışı

Ripple, 2021’in ilk üç ayında toplam XRP satışlarının 150.34 milyon dolar olduğunu ve bu rakamın 2020’nin 4. çeyreği için bildirilen 76.27 milyon dolardan %97 daha yüksek olduğunu belirtti.

Şirket, satış rakamlarındaki artışın, RippleNet’in Talep Üzerine Likidite veya ODL hizmetine yönelik artan talepten kaynaklandığını belirtti.

“Ripple, belirli müşterilerin ODL deneyimini iyileştirmek için artan XRP likiditesi sağlamanın bir parçası olarak ODL’yi ve temel altyapı ortaklarını desteklemek üzere satış yapmaya devam etti. Ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırdı ve anında küresel ödemeleri mümkün kıldı.”

2021 yılının ilk çeyreği, kripto için olağanüstü derecede güçlüydü ve genel piyasa değeri ilk kez 2 trilyon doların üzerine yükseldi.

Ripple Token Hacimleri Artıyor

Bir halka arz planladığı söylenen Ripple, artan ODL talebini karşılamak için Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödemeler uzmanı Tranglo’nun %40’ını satın almayı kabul ettiğini belirtti. Ortaklık, Ripple’ın hizmetlerinin Asya Pasifik bölgesine erişimini genişletmesine yardımcı olacak.

Rapor, birinci çeyrek için toplam XRP hacminin 204 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirtiyor. Bu rakam bir önceki çeyreğe göre %37,7 oranında artış anlamına geliyor.

GoinGecko şu anda maksimum 100 milyar arzdan 46 milyar XRP tokenının dolaşımda olduğunu ve bu nedenle şirketin arzın yaklaşık %54’ünü kontrol ettiğini bildiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.