Ripple, GAS Fee’yi Azaltmak İçin XRP Ledger’a NFT Desteği Ekliyor

Kriptocat Haber Editörü
Ripple, GAS Fee’yi Azaltmak İçin XRP Ledger’a NFT Desteği Ekliyor

Ripple (XRP) bugün sabah saatlerinde kıymetli bir duyuru gerçekleştirdi. Duyuruya nazaran şirket, GAS fee’yi en aza indirmek için XRP Ledger’a NFT takviyesi eklemeye karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT dünyası, topluluk içerisinde büyük bir popülariteye sahip olsa da, Ethereum (ETH) platformundaki yüksek GAS fee sebebiyle, tüm kullanıcıların çarçabuk erişebildiği bir şey olmaktan uzak hale geldi.

Ripple, bu problemleri çözebilmek için düşük fiyatlarla yüksek süreç veriliği sunan XRP Ledger platformuna NFT entegre etme kararı aldı. Ripple’ın açıklamasında şu sözler yer aldı:

“NFT’nin büyümesi ve geliştirilmesinin birinci etabı, geliştiriciler, yaratıcılar, pazarlar ve tüketiciler için erişilebilir, entegre, ucuz ve açık bir kullanıcı tecrübesi sağlamak için hakikat altyapıya sahip olmayı gerektirir.”

XRP Ledger’ın, NFT’ler için üstün bir kullanıcı tecrübesi ve daha geniş manada tokenasyon sağlamak için ülkü olduğuna inanıyoruz. Güçlü bir araç ve kaynak paketi ile birleştirildiğinde, XRPL’nin ve onun mahallî dijital varlığı XRP’nin doğuştan gelen performans avantajları, geliştiricilere NFT’ler için problemsiz bir tecrübe sağlayacaktır.”

Ripple ayrıyeten öteki platformlara nazaran hayli sürdürülebilir bir yapıda olduklarını da söz etti.

“NFT basmak için mevcut metotlar birçok kripto para ünitesinin karbon izi nedeniyle çevresel açıdan hayli verimsizdir. XRPL, süreçleri doğrulamak için yeni bir fikir birliği süreci kullandığından, ihmal edilebilir ölçüde güç tüketir ve proof-of-work ağlarından 120.000 kat daha verimlidir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.