Ripple Davası Yeni Gelişmelerle Gündemde: İşte Yaşananlar…

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Davası Yeni Gelişmelerle Gündemde: İşte Yaşananlar…

Ripple ve SEC davası yeni gelişmelere sahne oluyor. XRP topluluğu üyesi olan avukat James Filan, Twitter sayfasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davayla ilgili yeni materyaller yayınladı.  SEC’in Ripple’ın “adil bildirim” savunmasıyla ilgili argümanına verdiği son yanıta karşı bir dava açtığını tweetledi.

Ripple davası ve yeni gelişmeler: SEC, Ripple’ın cevabına itiraz etti

Yargıç Analisa Torres’e gönderilen mektupta SEC, Ripple Labs’ın son yanıtında sunduğu “adil bildirim” savunmasının yanlış bir karakterizasyonuna dayandığını belirtiyor. Ripple, SEC’in kendilerini XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olabileceği konusunda uyarmadığı konusunda ısrar ediyor ve SEC’nin dijital varlıklarla ilgili önceden açtığı davalara dikkat çekiyor. Bu nedenle, kripto devinin avukatları, Ripple’ın düzenleyiciden XRP’nin yasal statüsü hakkında adil bir bildirimde bulunmadığı konusunda ısrar ediyor.

Ripple Davası Yeni Gelişmelerle Gündemde: İşte Yaşananlar…

Bununla birlikte, SEC, adil bildirimin mutlaka bu kesin yazışmayı gerektirmediğini belirtiyor ve Ripple’ın, aksini önerebilecek herhangi bir duruma atıfta bulunamayacağını ifade ediyor. SEC’e göre, Ripple’ın adil uyarı savunması, mahkeme tarafından onaylanırsa, Howey testinin sonuçlarını bile geçersiz kılabilir, çünkü bu savunma “daha önce bir menkul kıymet olarak kabul edilen bazı varlıklar hakkında alınan kararları geçersiz kılabilir”. SEC de mektubunda “Mahkeme, böyle bir karar verme davetini reddetmeli,” ifadelerini kullandı.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere mahkeme en son, SEC’nin  XRP’nin düzenleyici statüsüyle ilgili şirketin aldığı yasal tavsiyelere erişim sağlama talebini reddetmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.