Ripple Davası İçin Önemli Zafer: Mahkemeden SEC’e Ret!

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Davası İçin Önemli Zafer: Mahkemeden SEC’e Ret!

SEC ve Ripple davası için yeni bir gelişme yaşandı. Dağıtık defter teknoloji sağlayıcısı Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir başka önemli galibiyet daha elde etti. Yargıç Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’nin düzenleyici statüsüyle ilgili şirketin aldığı yasal tavsiyelere erişim sağlama talebini reddetti.

Ripple davası: SEC’ye karşı yeni zafer!

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, 2020’nin Aralık ayından beri ABD’nin menkul kıymet regülatörü ile devam eden yasal mücadelesinde çeşitli zaferler kazanmaya devam ediyor. Sarah Netburn, XRP’nin menkul kıymet statüsü hakkında Ripple’ın aldığı yasal tavsiyelere erişmek isteyen SEC’nin talebini reddetti. Kararın, Ripple’ın kurumun piyasa katılımcılarını kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu konusunda uyarmadığı argümanına dayanan adil uyarı savunmasını güçlendirdiği düşünülüyor.

Ripple Davası İçin Önemli Zafer: Mahkemeden SEC’e Ret!

Ancak yargıç, savunmanın anlaşılabilir ve değerli olup olmadığı konusunda bir tavır almadığını söyledi. Yargıç, “Mahkeme, Ripple’ın savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya değerli olup olmayacağı konusunda hiçbir pozisyon almıyor. Bu savunmanın Ripple’ın öznel durumunu mu yoksa avukat tavsiyesini mi yansıttığı konusunda sınırlı bir soruya ulaşıyorum,” ifadelerini kullandı.

XRP fiyatında son durum

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda tüm kripto para piyasası kana bulanmıştı. Düşüşün öncesinde 1 doların üzerinden işlem gören XRP, geride bıraktığımız haftada 1 doların altına düştü.  Yazım sırasında 0.86 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.