Ripple Davası İçin Önemli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Davası İçin Önemli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir hukuk danışmanı olan Dugan Bliss, kurumun Ripple aleyhine açtığı davadan çekilmek için mahkemenin iznini istedi. Avukat, kurumda geçirdiği 10 yılın ardından ayrıldığını söyledi.

SEC avukatı davadan ayrılıyor

Bliss’in ayrılmasının ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) diğer avukatlar temsil edecek. Duruşmayı SEC avukatı Preeti Krishnamurti yönetiyor. Öte yandan, Ripple aleyhine açılan dava hala duruşma öncesi ilk aşamalarında. Bu ayın başlarında, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Sulh Yargıcı Sarah Netburn, SEC’nin, yabancı menkul kıymetler düzenleyicilerine ABD dışındaki Ripple ortaklarından ve yabancı ticaret platformlarından belge alması için bir Mutabakat Zaptı (MoU) gönderilmesi talebine yeşil ışık yaktı.

Ripple Davası İçin Önemli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!

Son gelişmeler, avukat James K. Filan tarafından Twitter aracılığıyla paylaşıldı. Filan, tweet’inde “SEC avukatı Dugan Bliss, SEC’teki görevinden ayrılacağı için davadan çekilmek üzere harekete geçti,” ifadelerini kullandı.

Ripple ekosistemindeki yeni gelişmeler

SEC ile süregelen yasal mücadelesine rağmen Ripple, ağdaki gelişmeler ve ortaklık duyurularıyla büyümeye devam ediyor. Blockchain şirketi en son NFT piyasasındaki gas maliyetlerini düşürme çabasına girdi. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Umman’ın en büyük ikinci bankası BankDhofar, RippleNet’e katılarak gerçek zamanlı mobil ödemeler için Pune tabanlı IndusInd Bank ile bağlantı kurmasını sağlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.