Ripple Davası İçin Kritik Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar…

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Davası İçin Kritik Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar…

Ripple davası için yeni bir tarih belli oldu. Yargıç Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kurulu ile Ripple (XRP) arasında yeni bir telekonferans düzenlemeye karar verdi. Konferansın tarihi ise 21 Mayıs 2021 olarak belirlendi. İşte kararın detayları…

Ripple davası için yeni bir telefon konferansı için tarih belirlendi

Ripple ve SEC, XRP’nin yasal durumuyla ilgili belge gönderme konusunu tartışacak. Buna ek olarak iki taraf, Ripple’ın aldığı hukuki tavsiye ve davadaki anlaşmazlıklar ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılmak için kurum tarafından sunulan dilekçe ve bu bahsi konu alan anlaşmazlıklar hakkında ortaklaşa yorum yapacak.

Ripple Davası İçin Kritik Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar…

Yargıç, SEC’nin yerli ve yabancı ortaklardan ve sanıkların Yargıç, SEC’in yerli ve yabancı ortaklardan ve çeşitli kripto borsalarından bilgi almak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) talebinde bulunup bulunmayacağına henüz karar vermedi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bu konuyla ilgili yakın zamanda 30 Nisan’da bir konferans düzenlendi.

İnsanlar daha önce hem EOS hem de KIK’in “düzenlenmiş” olduğunu ve para cezası ödediğini söylediler. Ancak çoğu insan artık bu iki davanın Ripple/SEC davası ile karşılaştırılamayacağını savunuyor, çünkü bu iki davada da anlaşmaya varıldığı sırada kripto dünyasında ayı piyasası hakimdi ve bu kadar yüksek hacimler yoktu. Bazıları, SEC’nin XRP piyasalarına verebileceği en ciddi zararın geride kaldığını düşünüyor.

XRP fiyatında son durum

Ripple Davası İçin Kritik Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar…

En son Ripple davası gelişmeleri XRP’nin fiyatında artık büyük bir değişim yaratmıyor. Yazım sırasında XRP, 1.46 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %2.7 oranında artmış durumda. Geride bıraktığımız 7 gün boyunca ise %5.6 kazanç gösterdi. XRP, piyasa değerine göre dördüncü sırada yer alıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.