Ripple CEO’sundan XRP, Bitcoin ve Ethereum Yorumları: Sıfır!

Kriptocat Haber Editörü
Ripple CEO’sundan XRP, Bitcoin ve Ethereum Yorumları: Sıfır!

Ripple CEO’su Brad Garlingouse, önceden belirlenen XRP token’inin “sıfır enflasyon dinamiğine” sahip olduğunu söylüyor. Ayrıntılara bir bakalım. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son CNBC röportajında ​​XRP’nin “sıfır enflasyon dinamiğine” sahip olduğunu çünkü mevcut tüm token’lerin önceden belirlendiğini ifade ediyor ve şu yorumu yapıyor:

Şimdiye kadar oluşturulmuş tüm XRP token’leri sıfır enflasyon dinamiğine sahip.

Ripple ve XRP

Garlinghouse, Ripple’ın çok sahibi olduğunu söylüyor ancak XRPL’nin consensus algoritması daha fazla token oluşturulmasını engelliyor. Bu, yöneticiye göre, onu proof of work (PoW) odaklı kripto para birimlerinden ayırıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri hala madencilik yapıyor. Ripple şu anda 6,1 milyar XRP tokenine sahip ve 47,7 milyar adeti şirket emanetine kilitlenmiş durumda.

Olağan konuşma noktaları

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından şirket aleyhine açılan dava sorulduğunda Garlinghouse, Ripple’ın XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığı savunmasını yineledi çünkü token sahipleri şirkette hisse talep edemez. Dahası, Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi kontrol etmediği konusunda ısrar etmeye devam ediyor, bu da oldukça tartışmalı bir iddia:

Ripple, XRP’yi kontrol etmez. XRP, Bitcoin’e çok benzeyen açık kaynaklı bir teknolojidir. Buna karşılık XRP, işlem hızı açısından çok verimlidir. Karbon nötr bir blok zinciridir.

Yönetici ayrıca, “trilyonlarca doların” kilidini açabileceğini iddia ederek şirketin sınır ötesi ödeme işini de nazara veriyor:

Onları gerçek zamanlı, çok verimli, çok düşük maliyetli hale getirebiliriz ve bu küresel ekonomi için iyidir. Ekonomiyi daha verimli hale getirmek için trilyonlarca dolarlık bir tür kapana kısılmış sermayenin kilidini açabiliriz.

Kriptokoin.com olarak belirttiğimi üzere Garlinghouse, ABD’nin kripto para alanındaki düzenleyici netlik eksikliğinden de şikayet ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.