Ripple CEO’suna Göre Sadece ABD XRP’yi Para Birimi Kapsamında Görmüyor

Kriptocat Haber Editörü
Ripple CEO’suna Göre Sadece ABD XRP’yi Para Birimi Kapsamında Görmüyor

Ripple CEO’su, ABD’deki kripto para düzenlemeleri konusundaki netlik eksikliğinin “sinir bozucu” olduğuna inanıyor ve bunu önde gelen Asya ülkeleriyle karşılaştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple‘ın başındaki isim Brad Garlinghouse, CNBC’nin Squawk Box Asia programında konuşurken, ABD’deki kripto para sanayisi düzenlemesinin netliğinin arzulanan bir şey olduğunu ancak bunun hala eksik olmasının ise “sinir bozucu” olduğunu söz etti.

Asya’da bu açıdan ABD’nin önünde olan kimi önde gelen teknoloji merkezlerinden bahsetti ve ABD’nin onları yakında yakalayacağını umduğunu tabir etti. Garlinghouse, bu ülkelerin Güney Kore ve Singapur olduğunu ve “kripto para üniteleri etrafında net düzenleyici çerçevelere” sahip olduklarını açıkladı.

“XRP, Para Ünitesinden Diğer Her Şey Olarak Görülüyor”

Garlinghouse, SEC’in XRP hakkında mahkemede kanıtlayamadığını tez ettiği “kayıtsız güvenlik” statüsüne ait Ripple aleyhindeki mevcut davasıyla ilgili olarak konuştu. Garlinghouse, kripto para düzenlemesi konusunu gündeme getirdi.

Garlinghouse’a nazaran bu yasal dava, ABD’deki düzenleyici çerçeve hala meçhul olduğu için ortaya çıktı. CEO, ABD’nin, dünyada XRP‘yi bir para ünitesinden öbür bir şey olarak gören tek ülke olduğunu belirtti. CEO şu ana kadar mahkemede savunma süreci konusunda kendini yeterli hissettiğini de belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.