Ripple, Cardano, Litecoin: Hangisi En Çok Kazandıracak?

Kriptocat Haber Editörü
Ripple, Cardano, Litecoin: Hangisi En Çok Kazandıracak?

Kripto topluluğundan birinin fikrini değiştirmesi ilk kez yaşanan bir durum değil elbet. Kısa süre önce Cardano [ADA]’ya yönelik yükseliş hissini duyurmak için Twitter’dan paylaşımlarda bulunan bir analist için de bu değişimin izlerini bulmak mümkün.

Kripto alanındakilerde değişim

Kripto sektörünün popüler analisti Peter Brandt daha önce bir tweet’te şunları söylemişti:

Shitcoinlerde spekülasyon yapmak için bir neden göremiyorum. BTC var, sonra sahtekarlar var.

Ancak yeni bir paylaşımında Brandt görüş değiştirmişe benziyor. Ünlü analist paylaşımında bir altcoin’e değindi. Değindiği altcoin yıl başından bu yana %800’den fazla arttı. Ayrıca yazı yazılırken de 1,68 dolarlık yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdı. Peter Brandt konuya nasıl dikkat çekeceğini gayet iyi biliyordu. Bu nedenle ünlü trader tweet’inde “pump…pump… Pump ADA” paylaşımı yaptı.

Dikdörtgen modelle ilgili olarak Brandt, ADA’nın yükselme girişiminde bulunup ardından tekrar düşüşe geçtiğini şu cümlelerle ifade ediyor:

Dikdörtgenin çoğunun devam modeli olacağını varsayıyorum. Hepsi değil ama çoğu için böyle olacak.

Cardano ilgisi

Bir başka ünlü ADA savunucusu da Peter’ın geçmişteki iyimserliğini yineledi. Poppe’ye göre ADA, en iyi altcoinler arasında en zoru gerçekleştirenlerden. Daha yakın zamanlarda, Galaxy Digital’den Bitcoin boğası Mike Novogratz da Cardano’ya olan ilgisini dile getirmişti. Yıllık %1383,8’lik kazancın yanı sıra, ADA’nın bu yılki fiyat artışı esas olarak Cardano’nun “Mary” güncellemesine bağlanabilir. Temmuz 2020 Shelley yükseltmesinden bu yana gelişme, bir sonraki büyük ve etkili olanı olarak lanse edildi. Mary, Cardano’da zincir üzerinde yerel tokenların oluşturulmasına izin vererek onu bir “çoklu varlık defteri” haline getiriyor.

Ripple, Cardano, Litecoin: Hangisi En Çok Kazandıracak?

Cardano Foundation kısa süre önce token kayıt güncellemesini duyurdu ve Blockchain’in basılan tokenlerin kaydını tutmasına izin verdi. Hareket, merkezi olmayan bir ağa doğru doğal bir genişleme olarak görülürken, aynı zamanda ağdaki teknolojik ilerlemede önemli bir adımı işaret ediyor. Teknoloji güncellemeleri her zaman fiyat değerlenmesine katkıda bulundu. Bu durum Cardano için başka bir yükseliş durumu yaratıyor.

Cardano, 2. çeyreğin bitiminden önce muhtemelen 2 $’a ulaşacak. Bitcoin’in piyasadaki hareketine ve hakimiyetine bağlı olarak er ya da geç bu seviye gerçekleşebilir. Skew, geçtiğimiz günlerde ilk 10 kripto para biriminin 2021’de BTC ile ilişkilerini kademeli olarak düşürdüğünü belirtti. Ayrıca Skew gelişmelerin bu uzun vadeli etkiye fayda sağlayacağını vurguladı. Diğer taraftan Skew, Bitcoin için büyük bir fiyat hareketinin kısa vadede ADA için değişiklikleri ele almaya ve tetiklemeye devam edeceğini bildirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.