Ripple Balinalarında Büyük Artış! Bu Neyin Göstergesi?

Kriptocat Haber Editörü
Ripple Balinalarında Büyük Artış! Bu Neyin Göstergesi?

Fintech devi Ripple, bu yılın ilk çeyreğinde XRP balinalarının sayısında büyük bir artış olduğunu belirtiyor.

Balinalar Aktif Olarak Ripple XRP Satın Aldı

Blockchain devi Ripple, büyük borsaların 50 milyon $ XRP tokenine yaklaşmasına yardımcı oldu. Bu arada, şirketin son piyasa raporundan, 2021’in ilk çeyreğinde balinaların aktif olarak XRP satın aldığı açıkça görülüyor.

Kripto takipçisi Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, son 12 saat içinde Ripple’ın 10 milyon XRP’yi Meksika merkezli ODL ortağı Bitso’ya kaydırdığını ve yedi milyon XRP’yi Çin’in en büyük borsası Huobi’ye taşıdığını gösteriyor.

Toplamda 49.361.254 dolara eşit 31 milyon XRP taşındı. Bu fonların geri kalanı Kraken borsası ve büyük bir Türk kripto ticaret platformu olan BtcTurk tarafından transfer edildi.

Bitso, Tek Boynuzlu Ata Dönüşüyor

Bitso borsası Latin Amerika bölgesindeki ilk kripto tek boynuzlu ata dönüştü. Yakın zamanda 250 milyon dolarlık bir yatırımın ardından, piyasa değeri 2,2 milyar dolar seviyesine çıktı.

Bu C Serisi yatırım turu, Coatue ve Tiger Global gibi büyük şirketler tarafından yönlendirildi.

Ripple, Ekim 2019’da Bitso borsasına açıklanmayan bir yatırım yaptı ve Bitso’yu ODL ürününü kullanmaya zorladı.

1. Çeyrekteki XRP Balinalarının Sayısı

Birinci çeyrek için yeni piyasalar raporunda Ripple, XRP satışlarının bu yıl yüzde 97 oranında artması da dahil olmak üzere birçok önemli noktayı ele aldı.

Bu keskin artış, Ripple müşterilerinin uluslar arası fon transferleri için ODL hizmetiyle daha fazla etkileşim kurmasıyla ilişkilendirildi.

Rapordan elde edilen veriler, yılın ilk çeyreğinde, piyasada yoğun bir XRP token birikiminin gerçekleştiğini de gösterdi.

Ripple raporuna göre minimum 10 milyon XRP tutan adreslerin sayısı 308’den 319’a yükseldi. Bir milyon ile 10 milyon XRP arasında tutan cüzdan sayısı 1.125’ten 1.196’ya yükseldi.

Ripple Balinalarında Büyük Artış! Bu Neyin Göstergesi?

Ayrıca, birinci çeyrekte Ripple, emanet cüzdandan üç milyar XRP’nin kilidini açtı. Toplam 2,7 milyar kripto para iade edildi ve yeni emanet sözleşmelerine konuldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.