Ray Dalio, Bitcoin’i (BTC) Tahvile Tercih Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
Ray Dalio, Bitcoin’i (BTC) Tahvile Tercih Ediyor

Ray Dalio, tahvillerden çok Bitcoin’e (BTC) sahip olmayı tercih edeceğini söyledi. Fakat yeniden de kripto paraların önünde çeşitli mahzurlar olduğunu da lisana getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bridgewater Associates’in kurucusu, yeni bir Bloomberg röportajında, beşerler başkan kripto parayı klasik varlıklara tercih etmeye başlarsa meselelerin ortaya çıkabileceğini söyledi.

“Bence Bitcoin’in en büyük riski başarısı… Daha fazla tehdit haline geldikçe, yani insanları tahvillerini satıp Bitcoin almak istediklerinde daha fazla süreç sayısı ortaya çıkacak. Bunun denetiminin kaybedilmesi ihtimali var bu da varoluşsal bir risk.”

Beşerler Bitcoin’i daha âlâ bir paha deposu olarak gördüklerinde, hükümetin bunu bir tehdit olarak algılayabileceğini söylüyor.

“Buradan ne kadar çok gelir elde ederseniz, Bitcoin’i tahvile tercih edebilirsiniz. Şahsen ben bir tahvilden çok Bitcoin’i tercih ederim. Bu ne kadar çok olursa Bitcoin de o kadar fazla tehlikeye girebilir. Bunun denetimi yitirilebilir ve bu bir risktir.”

Dalio daha evvel, beşerler global mali kriz sırasında tahvillere ve para ünitelerine bir alternatif ararken ABD’nin Bitcoin’i yasaklayabileceği konusunda uyarmıştı.

Ayrıyeten Dalio, altının ABD doları ile rekabet etmesini önlemek için yürürlüğe giren Altın Rezerv Yasası’na da dikkat çekti.

Mart ayında Dalio, ABD hükümetinin yatırımcıların sermayelerini borç varlıklarından hareket ettirmelerini önlemek için Bitcoin ve altına daha yüksek vergiler uygulayabileceğini söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.