Quant (QNT) Nedir: Ne İşe Yarar?

Kriptocat Haber Editörü
Quant (QNT) Nedir: Ne İşe Yarar?

Bu rehberimizde Quant (QNT) nedir, Quant neden ortaya çıktı, Quant nasıl satın alınır, Quant ne işe fayda, Quant Coin Binance‘de listeleniyor mu, Quant yorumları ve QNT ne kadar, QNT fiyatı başlıklarını açıklamaya çalışacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Quant Nedir?

Quant, farklı Blockchain ağları ortasında irtibata imkan sağlayan projedir.

Quant Neden Çıktı?

Quant, dünyanın ekonomik, toplumsal, kültürel ve çevresel olarak birbirine bağlıdır. Fakat blockchain ağları ortasında bu türlü bir ilişki olmadığı için yeni bir platform oluşturulması gerekti. Quant bu sorunu dağıtık defter teknolojisi aracılığıyla çözmeye karar verdi. Birçok ağ bu sorunu protokoller ortası köprüler üzerinden oluştururken, Quant bu sorunu protokol farketmeksizin standardize edilmiş bir yolla çözmeyi amaçlar.

Quant’ın Özellikleri Nelerdir?

Quant, birinci olarak protokol agnostik ve standardize edilmiş prosedürler ile etkileşim sağlar.

Quant Coin’i (QNT) Nasıl Alabilirim?

Quant Coin’i almak için Bittrex, KuCoin, Uniswap (V2), Bithumb Küresel, Kyber Network, Gate.io, IDEX, CoinMetro, 1inch Exchange, Fatbtc, Bilaxy, Hotbit, Bitrue, Bamboo Relay, 0x Protocol, Balancer, VALR,Switcheo Network borsalarında alım satım süreçleri gerçekleştirebilirsiniz.

Şayet alım satım yapacaksanız DAI/QNT, QNT/WETH, QNT/ETH, QNT/BTC, QNT/USDT, ETH/QNT, QNT/EUR süreç çiftlerini kullanabilirsiniz.

Quant Grubunda Kimler Vardır?

Quant firmasının CEO’su Gilbert Verdian, CTO’su Peter Marirosans, COO’su Lara Verdian, İnovasyondan sorumlu yönetici Dr. Luke Riley, CPO’su Martin Hargreaves, Teslimattan sorumlu yönetici Lisa Welsh, Amerika kıtalarından sorumlu operasyon yöneticisi Gagik Alaverdian, CMO’su Naiad Angel ve idare heyeti üyeleri Neil Smit ve Guy Dietrich bulunuyor.

Quant’ın Ortakları Kimlerdir?

Quant’ın orakları Nvidia, Oracle, Aucloud, Hyperledger ve Küresel Meşru Blockchain Consortium’dur.

Quant’ın Eserleri Nelerdir?

Quant Overledger, Enterprise, Overledger Network Enterprise, Overledger Community Network ve SeeQ teknolojilerine sahiptir.

Overledger Enterprise

Overledger işletmenizin API Gateway üzerinden platformlar ortası dağıtık ağlar üzerinden etkileşime girmenizi sağlar. Overledger Enterprise küresel ölçekte platformlar ortası etkileşimde bulunabilir, şirketlere nazaran tasarlanabilir ve gelecek için uyumludur.

Overledger Network Enterprise

Overledger Network, herkese açık bir ağ olup tüm blockchain platformları ile etkileşimde bulunabilir. Quant bu süreci gerçekleştirmek için API kullanırken güvenlik ve regülasyonları delmemenize yardımcı olur. Son olarak Quant, dağıtık defterleri sayesinde işletmeler için yeni gelir kapıları oluşturabilir.

Overledger Community Network

Overledger Community Network, süreçlerinizi Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) ve Hyperledger üzerinden etkileşimde bulunmanızı sağlar. Fakat firma, bu yıldan itibaren diğer blockchain ağlarıyla etkileşime hazırlamak için çalışıyor.

SeeQ

Quant’ın öbür bir eseri olan SeeQ, çoklu blockchain ağlarındaki süreçleri tahlil etmenizi sağlar. Bu sayede vergi kurumları, kontrol kurumları ve öteki kurumlarla olan süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıyeten SeeQ sayesinde finansal uyumluluk süreçlerini rahatça tamamlayabilirsiniz.

Quant’ın Özellikleri Nelerdir?

Yazılım geliştiricilere, dağıtık defter oluşturmak için tek bir lisan kullanmalarına imkan sağlar.

Dağıtık defterlerini yenileme yahut değiştirme sürecini kolaya indirger.

API tabanlı sistemlerin dağıtık defter teknolojileriyle kolay kolay entegre olmasını sağlar.

Kişisel dağıtık defter projelerinin birbiriyle entegre olmasını sağlar. Dağıtık defterin hangi özelliklerini alıp alacağına bakmaz. Ve sizin hangi ağda olduğunuza da bakmayacağı için çarçabuk kullanabilirsiniz.

Farklı tertipler ortası uygulamaları farklı platformlara entegre edip oluşturabilirsiniz. Ve bu sayede konsorsiyum platformları kolaylıkla oluşturulabilir.

Quant’ın Sağladığı Tahliller Nelerdir?

Quant, Çoklu Defter Token’ları, baştan sona dağıtık defter erişimi ve kripto para ödemeleri alanında tahliller üretir.

Çoklu Defter Token’ları (MLT)

Bu tahlil, merkez bankaları, fintech şirketleri, ticaret konsorsiyumları, ödeme sistemleri ve mikro ödeme platformları için kullanılır.

Bu tahlilde fonlar finansal enstitülere transfer edilip karşılığında token’lar çıkartılır. Yüklenen fonlar, platform farketmeksizin süreç yapılmasına imkan sağlanır. Bu sayede elektronik paraların transferi alanındaki sıkıntılar kolaylıkla çözülebilir.

Baştan Sona Dağıtık Defter Erişimi

Quant’ın ikinci tahlili olan uygulama, şirketler ve konsorsiyumların birden fazla dağıtık deftere erişmeleri durumunda faal bir tahlildir. Örnek olarak DeFi protokolleri, tedarik zincirleri ve ödeme platformları olarak verilebilir.

Overledger programı tüm ağları iş süreçleri için entegre eder. Tedarik zinciri alanında birden fazla blockchain platformu kullanılması durumunda entegrasyon meseleleri ortaya çıkabilir. Lakin Overledger sayesinde APU aracılığıyla süratli geliştirme ortamı sağlayabilirsiniz.

Kripto Para Ödemeleri

Overledger programının üçüncü tahlili olan kripto para ödemeleri, kripto para ödemeleri almak isteyen şirketler için aktif bir tahlil olarak kullanılır.

Kripto paralar farklı ağlarda oldukları için süreçler sıkıntı olabilir. Quant ise kolay ve inançlı API üzerinden farklı ağları birbirine entegre ederek ödeme süreçlerini kolaylaştırır. Şayet şirketler kripto para ödemelerini prestiji paraya çevirmek isterlerse süreçler Overledger üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu tahlil ise borç alma verme süreçleri, faturalandırma ve DeFi piyasalarında aktif bir sistem olarak kullanılabilir.

Quant Hakkında Sık Sorulan Sorular

Quant (QNT) Nedir: Ne İşe Yarar?

Quant nedir?

Quant, Londra merkezli teknoloji hizmet sağlayıcısı firmadır.

Overledger defteri, platformlar ortasında etkileşimde ne kadar ileri düzeyde?

Overledger, ekstradan rastgele bir ağ eklemez. Bu sayede karmaşık süreçleri en kolay düzeye indirger. Yalnızca Overledger REST üzerinden süreçlerini gerçekleştirir.

Overledger defterinin ölçeklenebilirliği nasıldır?

Overledger, platformlar ortası tüm operasyonlara kolay kolay adapte olabilecek biçimde tasarlandı. Bu sayede platformlar ortası çalışma prensibi küreseldir.

Quant, kaç farklı blockchain ağını destekliyor?

Quant, şu an Bitcoin, Constellation, EOS, IOTA, Stellar, Binance Chain, Corda, Quorum, XRP ledger, Ethereum ve Hyperledger’ı destekliyor. Lakin diğer ağları eklemek için çalışmalarını yürütüyor.

Quant ile alakalı gelişmeleri nereden takip edebilirim?

Quant ile alakalı gelişmeleri firmanın web sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıyeten Quant ile alakalı gelişmeler epey Kriptocat.com üzerinden sizleri haberdar ediyor olacağız.

Quant Ne İşe fayda?

Quant sayesinde farklı blockchain ağlarını kolayıkla entegre edebilirsiniz. Bu da birçok firmanın blockchain alanına kolaylıkla girmesine imkan sağlar. Ayrıyeten tek bir API üzerinden ağlar ortası süreçlerin gerçekleştirilmesi, firmaların hem vakitten hem de paradan tasarruf yapmasına imkan sağlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.