Profesyonel Trader: Bu Altcoin, Piyasaya İyi Giriş Fırsatı!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Trader: Bu Altcoin, Piyasaya İyi Giriş Fırsatı!

Kripto trader’ı ve yatırımcısı ve aynı zamanda “Wolf of All Streets” olarak da bilinen Scott Melker, son ayların popüler altcoin projelerinden biri olan Dogecoin (DOGE) için olumlu sözler sarf etti. Dogecoin (DOGE)’e, “yeni yatırımcıların kripto para birimine dahil olmasının iyi bir yolu” olarak atıfta bulundu.

Melker’a göre popüler altcoin Dogecoin, piyasaya giriş için “mükemmel bir fırsat”

Melker, şaka tabanlı kripto para biriminin uzun süredir çok etkili bir strateji olduğunu söyledi ve kripto piyasasına dalmayı planlayan yatırımcılar için mükemmel bir giriş noktasında olduğuna inandığını belirtti. Buna sebep olarak ise şu anda bir dolardan daha düşük bir fiyatı olduğunu ve etkili bir şekilde desteklendiğini gösterdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altcoin, başta Tesla CEO’su Elon Musk olmak üzere NBA Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban gibi isimler tarafından destekleniyor.

Profesyonel Trader: Bu Altcoin, Piyasaya İyi Giriş Fırsatı!

Kripto yatırımı söz konusu olduğunda ise kripto traderı, kripto para birimini uzun vadeli tutmanın para kazanmanın en iyi yolu olduğu fikrine bağlı olduğunu açıklıyor. Bu amaçta, portföyünün yüzde 70’ini de bu stratejiye bağlı olarak oluşturduğunu söylüyor.

“Güzel bir şaka”

Bitcoin News röportajına göre Melker, bir noktada “on milyonlarca Dogecoin’i olduğunu” açıkladı. Ancak birkaç ay önce tamamen düştüğünde, DOGE’larıyla Bitcoin satın aldığını söyledi. Yatırımcı, meme-coin zulasını sattığında DOGE’un “bir sentin biraz altında, ancak normal döngüsünün zirvesinde” olduğunu belirtti. Yazım sırasında Dogecoin, 0.34 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Profesyonel Trader: Bu Altcoin, Piyasaya İyi Giriş Fırsatı!5 günlük DOGE/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Melker’ın altcoin’in bazı dezavantajlarına aşina olduğunu belirtmekte fayda var. Melker, DOGE’un temel bir değeri olmadığının farkında ve yaptığı bir açıklamada “Bu, kesinlikle bir şaka; bu, güzel bir şaka, toplulukta sevilen bir şaka” ifadelerini kullanmıştı.

Scott Melker’dan bazı tavsiyeler

Scott Melker, Dogecoin’e yatırım yapmak isteyenlere yönelik iki ipucu sundu. Öncelikle ödevlerini yapmaları ve piyasa hakkında iyi bilgi almaları gerektiğini söyledi. İkinci ipucu olarak da yaptıkları hatalardan ders çıkarmaları gerektiğini belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.