Profesyonel Trader Bitcoin, Ethereum ve 5 Altcoin’deki Stratejilerini Paylaştı

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Trader Bitcoin, Ethereum ve 5 Altcoin’deki Stratejilerini Paylaştı

Scott Melker, namı diğer “The Wolf of All Streets”, Business Insider’ın ev sahipliği yaptığı yakın tarihli bir röportajda ticaret stratejilerini özetledi. Hatta Bitcoin, Ethereum’daki fiyat hedeflerinden ve tercih ettiği kripto projelerinden bahsetti.

Scott Melker’ın Bitcoin ve altcoin projelerine yönelik ticaret stratejileri

Scott Melker, röportajına “Bana soran olursa, ticaret yapan bir yatırımcıyım diyorum,” diyerek başladı ve ticaret tekniklerini vurguladı. Melker, “İnsanlar, varlıklarının en az %60 ila %70’ini uzun vadeli yatırımlara, %15’ini nakit paraya ve %15’ini de ticarete ayırmalıdır,” diyor. Aşağıda da bu ayırımı madde madde açıklıyor:

  1. %60-70 pay: Yukarıda belirtilen açıklama, çoğunlukla Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kısa vadeli bir HODLing ile karşılaştırıldığında, uzun vadeli bir HODLing’in önemine işaret ediyordu. Melker, kazançlarını short’ladıktan sonra çok az riskle diğer kripto projelerinin kârlarından yararlandı.
  2. %15 pay: Bu uzun vadeli girişim dışında aktif olarak alım satıma yatırılacak pay. Dolayısıyla, kısa vadeli bir çerçeve.
  3. Kalan %15 pay: Melker, kalan bu payı faiz getiren kripto stablecoin’lerde tutuyor. Bunu pasif gelir yaklaşımı olarak adlandırdı. Melker, buna “Kripto alanında son yıllardaki muhtemelen en büyük yenilik” diyor.
Profesyonel Trader Bitcoin, Ethereum ve 5 Altcoin’deki Stratejilerini Paylaştı

Melker’ın fiyat tahminleri

Fiyat tahminleri konusunda Melker, en baskın iki coin olan Ethereum ve Bitcoin’in sırasıyla 10.000 dolar ve 235.000 dolara çıkacağını tahmin etti. Melker, “Ethereum’un bu döngüde kolaylıkla 10.000 dolara çıkacağını düşünüyorum ve bence dürüst olmak gerekirse ETH çok daha yükseğe çıkabilir. Bitcoin’in ise 200.000 dolar, 230.000 dolar ve 235.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

Röportajın sonunda ise umut veren altcoin’ler sorusuna LINK, DOT, EGLD, UTK ve POLS’a yönelik iyimserliğini dile getirerek cevap verdi. Melker, “Bunların hepsi yüzde üç haneli kazançlar gördü,” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.