Profesyonel Analistler, Altın İçin Göz Kamaştıran Seviyeleri Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Analistler, Altın İçin Göz Kamaştıran Seviyeleri Verdi!

Altın piyasası, fiyatların ONS başına 1.900 doların üzerine çıkarak bu yılki en yüksek seviyelerini kaydetmesiyle son iki ayda bazı etkileyici dönüm noktalarına ulaştı. Altın’ın son iki aydaki yükselişi, ABD dolarının önemli bir ivme kaybetmesiyle geldi. Peki şimdi analistler altın’da hangi seviyeleri bekliyor?

CrossBorder Capital analistleri: Altın’ın uzun vadeli rayiç değeri 2.500 dolara yakın!

ABD doları endeksi şu anda fiyatların kritik desteğin 90 puan altına düşmesiyle yılın en düşük seviyelerine yakın işlem görüyor. Bir araştırma şirketi göre, yatırımcılar bu durumdan fayda sağlamaya devam edecek. Yani dolarda daha da zayıflık görmeyi bekleyebilirsiniz. Salı günü yayınlanan bir raporda, CrossBorder Capital analistleri ABD dolarının %10 ila %15 düştüğünü öngördüklerini ve %20’lik daha derin bir düzeltmeyi dışlamayacaklarını söylediler. İngiltere merkezli araştırma firması, konuya yönelik şunları söyledi:

Köklü alternatif bir varlık olan altın, ABD dolarında en az %10-20’lik bir düşüş olabileceğini umduğumuz bir senaryoda önemli ölçüde kazanç sağlamalı.

Bu yılın başlarında, araştırma firması altın fiyatlarının ONS başına 2.000 doların üzerine çıkacağını belirterek öngörüsünü yeniden doğruladı. ABD hükümet borcunun kontrolden çıkmasıyla analistler, altın’ın uzun vadeli rayiç değerinin ONS başına 2.500 dolara yakın olduğunu söylediler.

Profesyonel Analistler, Altın İçin Göz Kamaştıran Seviyeleri Verdi!

CrossBorder Capital analistleri Amerika’nın büyüyen borç sorununa dikkatleri çekti

Son raporda CrossBorder Capital analistleri, artan borcun ABD doları karşısında düşüş yaşamalarının nedenlerinden biri olduğunu belirttiler. Analistler, Amerika’nın büyüyen borç sorununun, yabancı alıcıların doymuş pazardan ayrılmasıyla ortaya çıktığını kaydetti. CrossBorder Capital analistleri konuya yönelik şunları söyledi:

ABD doları ve ABD Hazine menkul kıymetleri, GSYİH payının garanti ettiği gibi sınır ötesi işlemlerde ağırlığının kabaca iki katı olan ABD para birimiyle birlikte, yıllardır dünyanın en önemli iki güvenli varlığı olma ayrıcalığına sahip oldu: Her ikisi de şimdi kaybetmeye hazır. onların durumu? 2020’nin başlarında COVID’in patlak vermesini düşünün: o zaman yabancılar olağandışı bir şekilde ‘güvenli’ ABD Hazinelerini terk etti ve off-shore özel sektör ½ trilyon ABD dolarına yakın satış yaptı. Bu büyük önem taşıyor, çünkü daha az yabancı ABD devlet tahvili sahibi potansiyel olarak faiz artıracak büyüyen Federal açığı finanse etme maliyeti ve dolayısıyla FED‘e daha fazla Hazine satın alması için daha fazla baskı yapıyor.

Profesyonel Analistler, Altın İçin Göz Kamaştıran Seviyeleri Verdi!

CrossBorder Capital analistleri: Altın ve euroda yükseliş eğilimindeyiz!

Sınır ötesi sermaye, genişleyen bilançosu ile Federal Rezerv’in şu anda Hazinelerin %28’inden fazlasına sahip olduğunu ve yabancı yatırımcıların sahip olduğu miktarı aştığını gösteriyor. Şu anda yabancı yatırımcılar ABD borcunun %26,2’sine sahip. Küresel ekonomi COVID-19 pandemisinin etkilerini hissederken ABD hala güvenli bir liman olarak görülse de analistler, yatırımcıların Hazinelerden farklı bir yaklaşım benimsediğini kaydetti. CrossBorder Capital analistleri konuya yönelik şunları söyledi:

COVID Krizi, verilere göre ABD’ye yenilenen girişleri teşvik etti. Ancak belirtildiği gibi, yabancılar Hazine bonoları sattı. Bunun yerine ABD hisse senetleri ve şirket borçları satın aldılar. Görünüşe göre, geçmiş krizlerin aksine ABD daha az “güvenli” liman olarak hizmet ediyor.

ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak kalması beklenirken, CrossBorder bunun mutlaka daha güçlü bir dolar anlamına gelmediğini söyledi. Araştırma şirketi, altın’ın yanı sıra, yedi yılın en yüksek seviyesine çıkan euroda da yükseliş eğiliminde olduklarını söyledi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Analistler “İzleyin” Deyip Altın ve Gümüş İçin Bomba Tahmin Yaptı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.