Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

Analistlere göre, fiyatların ONS başına 1.900 dolara yükselmesi ve piyasaların geri kalanında kaotik ticaret görülmesi nedeniyle bu hafta altın fiyatları için “oyun değiştirici” oldu. Peki gelecek hafta altın için hangi seviyeler masada? İşte tahminler ve kritik seviyeler…

Edward Moya: Altın destekli ETF satışı da artık durdu! Altın üzerinde yükseliyorum

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Kitco News’e verdiği demeçte, kripto alanında büyük bir satıştan sonra, altın’ın çekiciliğinin, yeni kurumsal para da dahil olmak üzere birçok yatırımcı için yeniden radarda kaldığını söyledi. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, birçok yatırımcı için oyunun kurallarını değiştiren o haftalardan biriydi. Kripto balonu patladı. Ve kriptolar yakın zamanda ortadan kalkmasa da Bitcoin’in iyi bir enflasyon koruması olduğu argümanı, pek çok şeyi cezbediyor. Kurumsal para sorgulandı. İleriye dönük olarak, insanlar Bitcoin dalgalanması hakkında çok daha bilinçli ve endişeli olacaklar. Bu, para dalgalarının altın’a geri dönmesine yol açıyor. Altın destekli ETF satışı da artık durdu. Altın üzerinde yükseliyorum.

Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

Bart Melek: 1.900 doların üzerindeki altın fiyatları çok da uzak olmayan bir gelecekte kartlarda

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, çok iyi bir Nisan ve Mayıs ayının ardından, altın’ın önemli ölçüde yükseliş trendinde işlem görmeye başladığını söyledi. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.900 doların üzerindeki altın fiyatları seviyeleri çok da uzak olmayan bir gelecekte kartlarda. FED’in sıkılaştırma konusunda ne kadar agresif olduğunu göreceğiz. Olacağını sanmıyorum. FED’in sonucuna vardıkça enflasyonist beklentiler yükselecek. FED oldukça mutlu ve enflasyonun hedefin üzerine çıkmasına izin vermeye hazır.

Edward Moya: Burası altın fiyatları için mükemmel bir ortam…

Edward Moya, ABD Merkez Bankası’nın 10 yıllık Hazine getirilerinde başka bir yükselişi tetikleyebilecek riskin azaldığını söyledi. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tahvil piyasasındaki hareket muhtemelen altın fiyatları için birincil riski oluşturacak. Yükselen Hazine getirileri hikayesi altın için iyi değil. Ancak FED kilitlendi ve sadece dönüp politikayı normalleştirmeye başlayamaz. Bu tetikleyecektir. Çok fazla kaos var… Ve FED‘in Nisan ayı toplantı tutanaklarında, bazı yetkililerin ekonomik ilerlemeye bağlı olarak “yaklaşan toplantılarda” daralma hakkında konuşmaya hazır olacağı yönündeki yorumlara rağmen, FED hala sıkılaşan son merkez bankalarından biri olmaya devam ediyor. Ve burası altın için mükemmel bir ortam. Oluşmakta olan riskler nedeniyle, altın bir enflasyon koruması ve güvenli bir liman varlığı olarak fayda sağlayacak. Diğer merkez bankaları, FED’den çok daha erken sıkılaştırma modunda olacak. Ve bu, doların zayıflaması anlamına geliyor.

Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

Bart Melek: Daha yükseğe çıkmak için bolca yer var! Ufukta ONS başına 1.900 dolar var

Bart Melek, tutanaklar Çarşamba günü yayınlandığında altın’ın fiyatını tutmayı başardığını ve azalan yorumları geride bıraktığını söyledi. Bunun nedeni kısmen piyasaların beklentilerini güçlü bir toparlanmadan biraz daha yavaş bir toparlanmaya kaydırmasıydı. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Beklenti, piyasaların aşağıya doğru uyum sağlamasıyla veri döngüsünün hayal kırıklığına uğrayacağı yönünde. Bir noktada azalacak olsak da reel faiz oranlarının çok fazla yükseldiği bir ortam öngörmüyorum. Bu, altın için destekleyici bir ortam. Ufukta ONS başına 1.900 dolar var. Piyasaların bunun kırıldığını görmek için çok uzun süre beklemesi gerekmeyebilir. Altın’ın hala 1.900 dolar işaretini geçmeye devam ettiğini görüyoruz. Geçen haftadaki altın akışına baktığınızda, sağlam bir şekilde 1.820-30 dolar civarındaydık. Şimdi 1.870 dolar seviyesindeyiz ve 200 günlük hareketli ortalamayı geçtik. Altın’ın short pozisyonları da gevşiyor. Daha yükseğe çıkmak için bolca yer var.

Edward Moya: Önümüzdeki hafta 1.900 dolarda birkaç deneme daha göreceğiz

Edward Moya altın’ın görünümünün kısa ve orta vadede yükselişe geçtiğini belirtti. Edward Moya “Önümüzdeki hafta 1.900 dolarda birkaç deneme daha göreceğiz. Bu seviyeyi yakında çıkarırsak şaşırmayacağım.” dedi.

Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

Kevin Grady: Benim için büyük bir sayı 1.846 dolar!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın fiyatları karma ticaret seanslarından geçiyor. Ancak çoğu analist, fiyatlarda yükseliş bekliyor. Phoenix Futures and Options LLC başkanı Kevin Grady, Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Altın kesinlikle bir yükseliş trendinde, ancak değerli metalin destek seviyesi olarak 1.846 doları tutması gerekiyor. Altın konusunda tarafsız kalıyorum. Geri çekilebiliriz. Benim için büyük bir sayı 1.846 dolar. Bu gerçekten büyük bir destek seviyesi. Önümüzdeki hafta tekrar test edersek, tutması gerekiyor. Yapmazsak, altın için bir sonraki destek seviyesi 1.808 dolardır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.