Profesyonel Analist: Ethereum Mayıs’ı Bu Seviyelerde Bitirecek!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Analist: Ethereum Mayıs’ı Bu Seviyelerde Bitirecek!
  • Profesyonel analist Timothy Peterson, Ethereum (ETH)’un Mayıs ayını 3.500 dolar ila 6.200 dolar arasında bir değerde kapatabileceğini tahmin ediyor.
  • Analistin analizi, ETH’nin yılın ilk yarısında iyi performans gösteren mevsimsel eğilimine dayanıyor.
  • Analiste göre, 4.600 dolar aylık kapanış için olası bir orta nokta değeridir ve 6.200 doların daha yüksek bir aralık olması muhtemel görünmektedir.
  • Kısa vadede ise ETH, Elon Musk’un Tesla’nın artık BTC’yi ödemelerde kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından 4 bin dolar seviyesini kaybetti.

Timothy Peterson: Ethereum fiyatının Mayıs’ı 3.500 dolar ile 6.200 dolar arasında bitmesi beklenebilir

Bitcoin ve kripto analisti Timothy Peterson, Ethereum’un Mayıs ayını 3.500 ila 6.200 dolar arasında bir değerde kapatabileceğini tahmin ediyor. Timothy Peterson’un fiyat aralığı, Ethereum’un yılın ilk beş ayında oldukça iyi performans gösteren mevsimsel eğilimine dayanıyor. Analistin analizine göre, Ethereum’un Mayıs ayını bu aralığın üst ucunda kapatma olasılığı yüksek. Timothy Peterson, Ethereum’un fiyatı analizini aşağıdaki açıklama ve eşlik eden grafik aracılığıyla paylaştı:

Ethereum’un güçlü mevsimsel eğilimleri var. Yalnızca bu tarihsel trendlere dayanarak, ETH fiyatının Mayıs 2021’i 3.500 dolar ile 6.200 dolar arasında bitmesi beklenebilir ve orta nokta değeri 4.600 dolardır. 2020 ve 2017 boğa yıllarıydı ve şu anda bir boğa yılında olduğumuz için, bu aralığın daha yüksek ucunun daha muhtemel olduğunu düşünüyorum.

Profesyonel Analist: Ethereum Mayıs’ı Bu Seviyelerde Bitirecek!

Kripto para analisti Timothy Peterson, Temmuz ayında Bitcoin’in fiyatının yüzde 90 ihtimalle 10.000 doları aşacağını doğru öngördü. Bu nedenle yatırımcılar, analistin tahminlerini dikkatle izliyor.

Elon Musk’un Bitcoin yorumları ETH’yi 4.000 doları altına sürükledi

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz saatlerde Ethereum fiyatı, %16.67 düşüşle 4.200 dolar seviyesinden 3.500 dolara düştü. Geri çekilme, Elon Musk’un BTC madenciliğinin çevresel etkisi nedeniyle Tesla’nın artık araba satın alımları için Bitcoin’i kabul etmeyeceğini açıklamasının sonucuydu.

Profesyonel Analist: Ethereum Mayıs’ı Bu Seviyelerde Bitirecek!

Yazma sırasında Ethereum dipten bir miktar toparlandı ve şu anda 3.500 doların üzerinde ivme kazanmaya çalışıyor ve 3.700 dolarlık fiyat alanı kısa vadeli direnç görevi görüyor. Bununla birlikte, dünya Tesla haberlerini sindirirken ve Elon Musk’un yorumları Bitcoin ve kripto paranı etkilemeye devam ederken bazı analistlere göre, ETH daha fazla düşebilir. Bu nedenle tüm kripto paralar için şu anda dikkatli olmakta fayda var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.