Profesyonel Analist: Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Çöküş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Analist: Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Çöküş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

National Securities’in baş piyasa stratejisti Art Hogan olumlu bir notla başlayan mevcut ticaret haftasına rağmen devam eden piyasa türbülansının Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyor. İşte stratejistin Bitcoin ve altcoin piyasasına dair en son yorumları…

Analist: Bitcoin ve altcoin’lerde dalgalanmalar Haziran’da da görülecek

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere özellikle Bitcoin’de yakın zamanda ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Ünlü bir analist, bu durumun ne kadar süreceğine dair bir değerlemede bulundu. CNBC’nin Trading Nation adlı programı sırasında Hogan, kısa vadeli türbülansın Bitcoin, hisse senetleri ve hatta “Boş çek şirketleri (SPAC)” de dahil olmak üzere tüm piyasaları vuracağını belirtti. Hogan, “Mayıs ayı ve kesinlikle Haziran ayı çok benzer olacaktır: gün içi dalgalanmalar, ancak ayın sonunda sabit seviyeler görülecektir,” ifadelerini kullandı.

Profesyonel Analist: Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Çöküş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Stratejist, mevcut volatiliteyi enflasyon endişelerine bağladı ancak S&P 500’ün sabit kaldığı Mayıs ayında Dow Jones endeksinin yüzde 2 arttığını düşünerek borsanın dalgalanmaları iyi yönettiğini belirtti. Bununla birlikte çoğu teknoloji şirketi hissesini içeren Nasdaq endeksi yüzde 2 düştü.

Mevcut piyasa dalgalanmalarında enflasyonun rolü

Hogan, çoğu piyasa dalgalanmasının enflasyon raporlarıyla bağlantılı olarak gerçekleştiğini belirtti. Özellikle artan enerji fiyatlarının etkisiyle Nisan ayı enflasyonu 12 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Tüketici Fiyat Endeksi bir önceki yıla göre %4,2 arttı. Kripto para birimleri, teknoloji ve SPAC’lerin, spekülasyonların yanı sıra gerilmiş değerlemelerin ortasında piyasa dalgalanmalarında önemli bir rol oynadığını da sözlerine ekledi. Hogan, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Bu haftaya girerken ve ayı sonlandırırken, değerlemeler açısından daha iyi bir yerdeyiz diye düşünüyorum. ‘Balon’ aşaması, zirveden çıktı ancak gelecek aya en azından değerleme temelinde daha iyi bir yerde ve daha sağlam bir şekilde gireceğimizi düşünüyorum.”

Profesyonel Analist: Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Çöküş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Yatırımcılar için ise Hogan, risklerden bağımsız olarak agresif işlemlere girmeden uzun vadeli bir portföye odaklanmayı tavsiye ediyor. Hogan, S&P500 endeksinin potansiyel olarak 1 yıllık hedefi olan 4.300’ü aşacağını tahmin ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.