Profesyonel Analist: Altın Haziran’da ve Yılsonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Profesyonel Analist: Altın Haziran’da ve Yılsonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Bir piyasa analistine göre, pozitif temel destek ve pozitif teknik ivmenin birleşmesi, altın fiyatlarının yıl sonunda ONS başına 2.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı olabilir.

Christopher Vecchio: 15 Haziran’a kadar 1.837 doları geçersek, yeni zirvelere ulaşacağız

DailFX.com’da kıdemli piyasa stratejisti olan Christopher Vecchio, Kitco News ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, altın’ın 1.800 dolardan hareketinin piyasaya yeni bir soluk getirdiğini söyledi. Teknik olarak Christopher Vecchio, 1.830 ile 1.850 dolar arasında çok fazla direnç olduğunu, ancak piyasa bu seviyeleri önümüzdeki iki ay boyunca tutabilirse, altın’ın yıl sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönme şansı olduğunu da sözlerine ekledi. Christopher Vecchio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdiye kadar olacağımızı düşündüğüm hızın biraz ilerisindeyiz. Ama hala yolumuzdayız. Buradan daha yükseğe çıkmaya devam edersek, pazardan önce 1.850 dolara kadar yükseldiğimizi görebilirim, biraz soluklanmak istediğine karar veriyor. 15 Haziran’a kadar 1.837 doları geçersek, o zaman yılın sonunda yeni zirvelere ulaşacağız.

Profesyonel Analist: Altın Haziran’da ve Yılsonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Christopher Vecchio, yıl sonu hedefi olan 2.100 doları koruduğunu söyledi

Christopher Vecchio, yıl sonu hedefi olan 2.100 doları koruduğunu söyledi. Onun yorumları, altın fiyatlarının ONS’u 1.800 doların oldukça üzerinde tuttuğu için geliyor. Haziran ayı altın vadeli işlemleri en son günde %0.11 düşüşle ONS başına 1.835,50 dolardan işlem gördü. Christopher Vecchio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın son birkaç aydır bir yay gibi kıvrılıyor. Tüm bu potansiyel enerjiyi depoluyor. Sanırım kinetik enerji patlaması yakında geliyor.

Altın piyasası sadece güçlü bir teknik kırılma kaydetmedi, aynı zamanda Christopher Vecchio, enflasyon ve belirsizlik finansal piyasalara hakim olmaya devam ederken piyasanın güçlü bir temel desteğe sahip olduğunu söyledi. Christopher Vecchio, yatırımcılar ve tüketiciler artan enflasyon baskılarına dikkat etmeye başladıkça, değerli metalin düşen reel getirilerden yararlanmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Christopher Vecchio: FED’in bu hamlesi altın için iyi olacak

Tüketici fiyatlarına bakan Christopher Vecchio, enflasyonun yaz aylarında %3 veya %4 arttığını görürse şaşırmayacağını söyledi. Ancak Christopher Vecchio, enflasyon yükseldikçe Federal Rezerv’in bu noktada faiz oranlarını artırmayı göze alamayacağını da sözlerine ekledi.

Profesyonel Analist: Altın Haziran’da ve Yılsonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Christopher Vecchio, küresel tedarik zincirindeki aksaklıkların henüz çözülmeye başladığını ve bu zamanda, işletmelerin Federal Rezerv‘in piyasaya pompaladığı sermayeye erişmesi gerekeceğini açıkladı. Christopher Vecchio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Federal bir toparlanmanın başlangıcında şu anda sıkılaşmaya başladıysa, bu işletmelerin çoğu salgın nedeniyle tedarik zinciri sorunlarını çözmeden önce, stagflasyon tipi bir senaryo oluşturma riskini alırlar. Bence şu anda FED’in yapabileceği en iyi şey ilerlemeye devam etmek ve bu altın için iyi olacak.

Christopher Vecchio: Görünüm hala belirsiz ve ivme oluşturmak zaman alacak

ABD’deki ekonomik toparlanma ivme kazanmaya başlasa da özellikle ABD’li tüketiciler daha fazla satın almaya başladıkça Christopher Vecchio, görünümün hala belirsiz olduğunu ve sürdürülebilir ivme oluşturmanın biraz zaman alacağını söyledi.

Profesyonel Analist: Altın Haziran’da ve Yılsonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Christopher Vecchio, uzun vadeli eğilimi etkileyebilecek izlediği enflasyon alanlarından birinin ücret enflasyonu olduğunu söyledi. Nisan ayında ortalama saatlik ücretler %0,7 arttı. Christopher Vecchio, işçilerin daha fazla para talep etmeye başlamasıyla bunun uzun vadeli bir yükselişin başlangıcı olabileceğini söyledi. Christopher Vecchio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Az önce etrafta koşturduğumuz, ön bahçemize işaretler koyduğumuz, temel işçileri desteklediğimiz bir salgın yaşadık. Ve şimdi bu insanlara, düşük vasıflı oldukları için işe geri dönmeleri söylendi. Ama bu işçiler şimdi şöyle diyor: “Hayır, düşük vasıflı işçiler değiliz. Biz temel işçileriz. Ve eğer biz işiniz için çok önemliysek, bize daha fazla ödeme yapmalısınız.” İnsanlar artık tepki gösterecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.