Popüler Türk Bitcoin Borsasında Onmilyonlarca Ripple Harekete Geçiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Türk Bitcoin Borsasında Onmilyonlarca Ripple Harekete Geçiyor!

Fintech devi Ripple, Huobi’ye XRP göndermeye devam ederken, büyük bir Türk Bitcoin borsası çok sayıda XRP tokenini hareket ettiriyor.

Türk Bitcoin borsası çok sayıda XRP tokenini hareket ettiriyor

Whale Alert tarafından yayınlanan tweetlere göre, geçtiğimiz saatlerde büyük Türk kripto para borsası BtcTurk ve iki Asya ticaret devi devasa miktarda XRP’yi hareket ettirdi. Hareket eden tutar, bir 102,5 milyon XRP’dir. Ripple, Çin’in en büyük borsası Huobi’ye küçük miktarda XRP göndermeye devam ediyor. Blockchain takipçisi Whale Alert tarafından bildirildiği üzere, son saatler içinde dört büyük XRP işlemi gerçekleşti.

Popüler Türk Bitcoin Borsasında Onmilyonlarca Ripple Harekete Geçiyor!

Ripple, RL18-VN cüzdanından Çin’in en büyük kripto borsası Huobi’ye yine 7.580.000 XRP gönderdi. Aynı miktarda XRP geçen hafta art arda birkaç gün boyunca DLT devi tarafından Huobi’ye gönderildi. Huobi ayrıca ticaret devi Binance’ye 15 milyon XRP aktardı. 2013 yılında kurulan ve şu anda yedi kıtada üç milyon kayıtlı kullanıcısı olan İstanbul merkezli en eski Türk kripto borsası BtcTurk, kendi cüzdanları arasında 35,1 milyon ve 44,8 milyon XRP göndererek iki XRP transferi gerçekleştirdi. Gönderilen toplam XRP miktarı 102.500.000 tokendir, bu da 144.958.245 dolara eşittir.

Thodex CEO’su 2 milyar dolarlık kripto para ile kaçtı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Türk kripto para borsası Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer, borsa kullanıcılarına ait 2 milyar doları alarak ülkeyi terk etti. Türk polisi bu davayla ilgili olarak çeşitli illerde 62 kişiyi gözaltına aldı. 

Ancak Faruk Fatih Özer, çalınan parayı iade etmek ve yaptıklarının hukuki sonuçlarıyla yüzleşmek için daha sonra geri döneceğini açıklayan bir mesaj bıraktı. Bu arada Türkiye, kripto para birimlerini ödeme aracı olarak yasaklayan ve kullanıcıların yalnızca kripto ticareti yapmasına olanak tanıyan ülkeler kulübüne katıldı.

Popüler Türk Bitcoin Borsasında Onmilyonlarca Ripple Harekete Geçiyor!

Ripple fiyatında son durum nedir?

Dördüncü en büyük kripto para birimi  Ripple, yazım sırasında yüzde 17 oranında artışla 1,39 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 63 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 16,8 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.