Popüler İsimden Elon Musk Yorumu: Yeşil Madencilik Liderliği İçin Yanlış Seçim

Kriptocat Haber Editörü
Popüler İsimden Elon Musk Yorumu: Yeşil Madencilik Liderliği İçin Yanlış Seçim

Castle Island Ventures’ten Nic Carter, Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini daha etraf dostu hale getirmek için harekete öncülük edecek hakikat kişi olmadığına inanıyor Bugün erken saatlerde Bloomberg TV’de konuşan Castle Island Ventures’ın ortağı Nic Carter, “Bu mevzuyu ele alan tek kişi o değil. Elon Musk yanlış kişi ancak önerisi iyi” tabirlerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nic Carter, Tesla CEO’sunun Bitcoin madencilik sanayisini daha yeşil hale getirmek için oluşacak harekete liderlik edecek yanlışsız kişi olduğuna neden inanmadığını da açıkladı. Carter çoğunlukla hala Musk’a kuşkuyla yaklaşan Bitcoin topluluğuna atıfta bulundu, bunun nedeni kısmen karbon ofsetleri satışına dahil olmasıydı. Fakat Carter, Bitcoin madenciliği konusundaki. teklifin, ister Elon Musk’tan ister öteki birinden gelsin âlâ olduğunu söyledi.

23 Mayıs’ta MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Elon Musk’a ABD merkezli büyük madencilik şirketlerinin üst seviye yöneticileriyle bir konferans düzenlemesinde yardımcı oldu. Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmayı kabul ettiler ve madenciler, kullandıkları fosil yakıt gücü ve kullanmaya çalıştıkları yenilenebilir güç konusunda daha şeffaf olmayı kabul ettiler. Ayrıyeten, kademeli olarak yüzde 100 yeşil güç kullanımına geçeceklerine ve dünyanın dört bir yanındaki madencileri birebir şeyi takip etmeye ikna edeceklerine kelam verdiler.

Musk, son tweet’inde bunu “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.