Popüler Borsa Binance Bir Altcoin Daha Listeliyor! Fiyat Uçtu

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Borsa Binance Bir Altcoin Daha Listeliyor! Fiyat Uçtu

Önde gelen Bitcoin ve altcoin borsalarından olan Binance, bugün bir altcoin’i daha listeleyeceğini duyurdu. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere öğle saatlerinde SHIB’i listeleyen Binance, 17:00 civarında yaptığı bir açıklamada, Internet Computer (ICP) adlı altcoin projesini listeleyeceğini duyurdu. Duyurunun ardından ICP’nin fiyatı ivme kazandı.

Binance, yeni bir altcoin projesini listeleyecek

Kripto para borsasının resmi web sitesinden yaptığı bir duyuruya göre Binance, likidite koşullarının sağlanmasının ardından ICP/BTC, ICP/BNB, ICP/BUSD ve ICP/USDT alım satım çiftleri için ticaret sağlayacak. Ticaretin başlayacağı zaman ise ayrıca ilan edilecek. Kullanıcıların artık ticarete hazırlık olarak ICP yatırmaya başlayabileceği belirtiliyor.

Popüler Borsa Binance Bir Altcoin Daha Listeliyor! Fiyat Uçtu

Internet Computer nedir?

Internet Computer (ICP), akıllı sözleşmelerin geniş ölçekte çalışması için merkezi olmayan bir genel ağ geliştiren katman-1 protokolüdür. Proje, halka açık bir internetin işlevselliğini sağlamayı ve arka uç yazılımının ağ üzerinde barındırılmasına izin vermeyi amaçlamaktadır. ICP, Internet Computer’ın yerel token’ı ve protokol yönetişimi, ağ işlemleri için kullanılır.

Listeleme duyurusu üzerine CoinMarketCap verilerine göre ICP, %28’lik bir yükseliş yaşadı. Ancak ICP’nin eski “Dfinity” token’ı olduğunu, Dfinity’nin yeniden markalaştığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle yükseliş, eski Dfinity sayfasında gözlemleniyor. Yazım anında 236 dolarlık bir fiyatı bulunuyor. Yeni ICP sayfasında ise, en azından şimdilik hiçbir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.