Popüler Analist Michaël van de Poppe Bitcoin’in (BTC) Genel Görünümünü Değerlendirdi

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Analist Michaël van de Poppe Bitcoin’in (BTC) Genel Görünümünü Değerlendirdi

Yaygın olarak takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, boğa piyasasının durumunu tahlil etmek için Bitcoin’in genel görünümüne bakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir görüntüde trader, 69.700 YouTube abonesine, BTC’nin birçok piyasa iştirakçisinin boğa piyasasının devam edeceğinden kuşku duyduğu bir etapta olduğunu söyledi.

“Şu anda 50/50 olduğu bir etaptayız. Ayı piyasası bekleyen bir sürü insan var. Boğa piyasasının gerçekleşmesini bekleyen bir küme insan var. Ortada hiçbir şey yok. Buna inançsızlık evresi diyoruz. Bu düzeltici atılım, ayılar için ayı piyasasının başlangıcıdır. Boğalar için ise, bir düzeltme devridir. Bunun düzeltme periyodu olduğunu düşünüyorum.”

Piyasa döngüsü psikolojisine nazaran inançsızlık basamağı, piyasa iştirakçilerinin rallinin apansız sona ereceğine inandıkları boğa piyasasının en erken etabıdır.

Popüler Analist Michaël van de Poppe Bitcoin’in (BTC) Genel Görünümünü DeğerlendirdiKaynak: CryptoBirb/Twitter

Van de Poppe’un BTC’nin bir boğa piyasasının birinci evrelerinde olduğuna dair mevcut görüşü, Bitcoin‘in mevcut döngünün sonunda 300.000 dolara ulaşacağı varsayımıyla birebir doğrultuda yer alıyor.

Trader, BTC üzerindeki uzun vadeli yükseliş trendini desteklemek ve mevcut düzeltmenin boğa piyasasının sürdürülebilirliği için doğal ve sağlıklı olduğunu göstermek için haftalık vakit dilimine bakıyor:

“Önceki boğa döngülerinde görebileceğiniz üzere, şu anda takviye olarak gelen 21 haftalık MA (hareketli ortalama) testlerini yaptık. BTC şu ana kadar burayı test etmemişti… Haftalık düzeye bakarsanız, hala yükseliş görünümüne sahip olduğumuzu görürsünüz. 2016 ve 2017 döngüsü boyunca, parabolik etaba geçene kadar tüm bu düzeyleri (21 haftalık MA) test ettiğimizi görebilirsiniz.”

Bitcoin’in kısa vadeli görünümüne gelince, Van de Poppe, Bitcoin’in lokal bir taban oluşturmasını sağlayacak iki olasılığın haritasını çıkarıyor:

“İki senaryo var. Birincisi, bir sıçrama yaşarız ve akabinde bu gri bölgeyi (50.000 dolar) takviyeye çeviririz. Akabinde, yükseliş sapması ile birlikte zıdda dönmeye başlarız.

İkincisi… Sıçrama yaşar 53.000 dolardan anında reddedilme görürüz ve akabinde diğer bir test, akabinde 46.000 dolar civarında taban yapıp zıdda dönmeye başlarız.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.