Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!

En acımasız hafta sonlarından birinin ardından, Bitcoin ve çoğu altcoin, daha düşük zaman dilimlerinde iyileşme belirtileri gösteriyor. 7 günlük ve 30 günlük grafikte çoğu hala %30 ve %40 düşerken, yatırımcılar grafiklerinin kırmızıdan yeşile döndüğünü gördükçe piyasadaki genel duyarlılık daha fazla yükselişe geçti. Ethereum, muhtemelen 1.700 dolarlık kritik bir destek bölgesinin altından dönen en hızlı altcoin’lerden biriydi. Piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi, günlük grafikte %2.6 karla ve aylık grafikte %35.6 karla 2.592 dolardan işlem görüyor. Peki mevcut piyasa ortamında hangi altcoin projelerinin sıçraması muhtemel?

Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!Günlük grafikte yükseliş ivmesi ile ETH – Kaynak: Tradingview

Ethereum, BTC tabanlı yatırım ürünlerinden kurumsal ilgiyi çeken tek altcoin oldu!

Ethereum, hard fork “Londra” ile ücret modelinde bir güncelleme geçirecek. EIP-1559 uygulanacak ve ETH deflasyonist bir varlık haline gelecek. Bu, bazı kullanıcılar arasında ETH’nin Bitcoin’den daha etkili bir değer deposu haline gelebileceği teorisini güçlendirdi. Çöküşten önceki haftalarda Ethereum, BTC tabanlı yatırım ürünlerinden kurumsal ilgiyi çeken tek altcoin oldu.

Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!Kaynak: CoinShares

Mayıs ortasında, Bitcoin yatırım ürünleri 98 milyon dolar olarak tahmin edilen çıkışlar görürken, Ethereum 27 milyon dolar değerinde giriş gördü. İlk kez, piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi, bu metrikte kurumlardan daha fazla ilgi gördü. CoinShares raporunda konuya yönelik şu ifadeler yer aldı: Yatırımcılar Bitcoin dışına çıkıyor ve altcoin yatırım ürünlerine doğru çeşitleniyor. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, kripto piyasasındaki olumsuz fiyat performansı geçtiğimiz hafta varlık akışlarını etkiledi.

İşte Bitcoin’in çöküşünden sonra büyük potansiyeli olan altcoin projeleri

Kripto para analisti Reynaldo Marquez, piyasaları yorumluyor ve son çöküşten hızla kurtulan altcoin projelerine dikkatleri çekiyor. Ethereum’un yanı sıra Polygon (MATIC), günlük grafikte 110 kar ve Bitcoin çiftine karşı %81,4 artışla en hızlı sıçrayan altcoin oldu. DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre proje, yeniden markalaşmasından bu yana yatırımcılardan daha fazla ilgi gördü ve analiste göre, Total Value Locked (TVL) ile ilk 4 proje arasına girdi.

Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!Polygon’un TVL’si 30 günlük bir dönemde yükselişte – Kaynak: DeFi Pulse

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Polygon, Mart 2021’den bu yana, Binance Smart Chain (BSC), Avalanche, NEAT ve diğer Ethereum L1 köprülerini geçerek çok fazla hızlandı. Bu çözüm etrafında inşa edilen 100’den fazla projeyle analiste göre, Polygon (MATIC) daha fazla tanınmak için büyük bir potansiyele sahip.

Reynaldo Marquez, bu 7 altcoin’e dikkatleri çekti: Daha fazlasını yapabilirler!

Kripto para analisti Reynaldo Marquez’e göre, Polkadot (DOT), Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB), çökme sırasında daha fazla direnç gösterdi ve önümüzdeki aylarda daha fazla kazanç elde etmeye hazır görünüyor. Reynaldo Marquez’e göre, BNB ve Binance Smart Chain ekosistemi, kullanıcıların hızlı işlemlerle düşük maliyetli DeFi ekosistemlerine katılmaya istekli olduklarını kanıtladı. Reynaldo Marquez’e göre, Solana, Terra (LUNA) ve COPE gibi projeler de bu talebi karşılıyor. 

Popüler Analist: Bu 9 Altcoin, Şimdi Hızla Sıçrayabilir!

Reynaldo Marquez’e göre Cardano, akıllı sözleşme platformu Plutus’u piyasaya sürecek ve daha fazla kullanıcı, geliştirici ve proje çekme kapasitesi yakın geleceği için anahtar olacak. Reynaldo Marquez’e göre, Dogecoin boğa koşusunun bu aşamasında önemli bir güç gösterdi. Araştırma firması Messari’ye göre, Dogecoin (DOGE) çöküşten en az etkilenenlerden biri oldu. Elon Musk etkisi bu özel kripto parayı destekliyor ve analiste göre, DOGE muhtemelen kripto para birimi piyasasında ve iyileşmesinde önemli bir faktör olmaya devam edecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.