Popüler Altcoin’den Elon Musk’a Çağrı: İdeal Seçim Biziz!

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Altcoin’den Elon Musk’a Çağrı: İdeal Seçim Biziz!

Cardano, Tesla’ya ve Elon Musk’a popüler altcoin ADA’yı düşük enerjili bir Bitcoin alternatifi olarak kabul etmesi için baskı yapıyor.

  • Cardano Vakfı şu anda Tesla’dan yerel kripto para birimi ADA’yı kabul etmesini istiyor.
  • Tesla, kısa süre önce Bitcoin ödemelerinin askıya alınmasının ardından düşük enerjili kripto para birimleri arıyor.
  • ADA’nın yüksek piyasa sıralamasına rağmen, kripto para ticarette nadiren kullanılıyor ve bu da onu Tesla için olası bir seçim haline getiriyor.

Cardano, Tesla’ya ve Elon Musk’a popüler altcoin ADA’yı kabul etmesi için baskı yapıyor

Cardano Vakfı, bugün ADA kripto para biriminin Tesla için ideal olduğunu öne süren bir infografik yayınladı. Her iki taraf arasında benzerlik olarak algıladığı şeye dikkat çekti. Cardano’nun mucidi ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Elon Musk’a bir davetiye göndererek tweet’i takip etti: “Sonunda Cardano görüşmesini yapacak mıyız? Kimbal ile Longmont’taki çiftliğime gelin. Tatlı çay ve minidonkey var mı?”

Elon Musk, yoruma cevap vermemiş olsa da Cardano’nun Tesla’yı ikna etme çabaları, Tesla’nın dün Bitcoin ödemelerini askıya aldığını açıklaması göz önüne alındığında memnuniyetle karşılanacak gibi görünüyor. Bu duyuruda Tesla, “işlem başına Bitcoin’in enerjisinin %1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine baktığını” belirtti. Tesla’nın Cardano’yu diğer kripto paraların yanında seçeneklerinden biri olarak araştırıp araştırmayacağı henüz belli değil.

Popüler Altcoin’den Elon Musk’a Çağrı: İdeal Seçim Biziz!

Cardano, Tesla için mantıklı bir seçim mi?

İlk bakışta ADA, yüksek pazar sıralaması göz önüne alındığında Tesla için iyi bir seçim gibi görünüyor. Şu anda en büyük beşinci kripto para birimi ve 60 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. ADA kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,93 dolara ulaştı ve fiyatı son 24 saatte %11’den fazla arttı.

Ayrıca, altcoin projesi Cardano işlemlerinin madencilikten ziyade staking yoluyla onaylanması, Tesla’nın gerekliliklerinden birini karşıladığı anlamına gelir: Bitcoin’den daha az enerji kullanan bir kripto para. Cardano Twitter’da, projesinin “birçok BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine uygun olduğunu” ve “endüstrinin yeşil kimlik bilgilerini dönüştürdüğünü ve çevresel etkiyi azalttığını” iddia etti. Ayrıca ekip “Bir node çalıştırmanın erişilebilir ve ekonomik olduğunu” ekledi.

Popüler Altcoin’den Elon Musk’a Çağrı: İdeal Seçim Biziz!

Büyük engel: ADA’nın çok az ticari kabulü var!

Bu avantajlara rağmen, Tesla’nın Cardano’yu tek bir basit nedenden dolayı seçmesi pek olası değil: popüler altcoin ADA ticarette nadiren kullanılır. Cryptwerk’e göre, 200’den az işletme ADA’yı kabul ediyor. Buna karşılık, 6.600 işletme BTC’yi ve 3.200 işletme ETH’yi kabul ediyor. Uzmanlara göre, 1.300’den fazla işletme tarafından kabul edilen Dogecoin bile Tesla’nın bir sonraki ödeme seçeneği için daha olası bir seçim. Tesla, ADA’yı kabul eden ilk büyük şirket olarak bu eğilimi tersine çevirebilse de önceki ticari ilginin genel eksikliği ışığında bunu yapması pek olası görünmüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.