Popüler Altcoin İçin Bugün Kritik Gün! İşte Bilmeniz Gerekenler…

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Altcoin İçin Bugün Kritik Gün! İşte Bilmeniz Gerekenler…

Bugün, popüler altcoin projesi Stellar Lumens (XLM) için önemli bir gün. Bugünkü yükseltme, Stellar (XLM) Blockchin’inin düzenleyici uyumluluğunu geliştiriyor. Bugün 1 Haziran 2021’de Stellar’ın (XLM) doğrulayıcıları geçen ayki en önemli güncellemeyi oylayacak.

Popüler altcoin Stellar (XLM) tamamen uyumlu hale geliyor: Asset Clawback ile tanışın!

Stellar (XLM) Blockchin’inin geliştirilmesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan “Stellar Development Foundation” önemli bir açıklama yaptı. Stellar Development Foundation tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ağın doğrulayıcıları bugün Protokol 17 güncellemesine oy verecek. Stellar Development Foundation konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Stellar Protocol 17 yakında geliyor ve Stellar ağında düzenlenmiş varlıkları yayınlamak için yeni olanaklar sunan bir özellik getiriyor.

Popüler Altcoin İçin Bugün Kritik Gün! İşte Bilmeniz Gerekenler…

Bu güncellemeye geçilirse, Stellar’ın büyük yargı alanlarındaki menkul kıymetler düzenleme gereksinimlerine uyma yeteneğini geliştiren bir Varlık Geri Alma mekanizmasını etkinleştirir. Yeni özellikler, varlık ihraç edenlerin veya transfer acentelerinin belirli durumlarda varlıklarını iptal etmelerine izin verecek.

Yeni güncelleme neler getiriyor? Kripto para yatırımcıları ne yapmalı?

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu özelliği etkinleştirmek için protokol mekanizmasına yeni bir hesap bayrağı, yeni bir güven hattı ve talep edilebilir bakiye işaretleri ve bu bayraklardan yararlanmak için yeni işlemler dağıtılır. İhraççılar varlıklarını etiketleyebilir ve hileli olarak elde edilen fonları geri alabilir, düzenleyici taleplere yanıt verebilir ve önemli kayıplar durumunda doğrulanmış kişilerin varlıkları geri almalarını sağlayabilir.

Popüler Altcoin İçin Bugün Kritik Gün! İşte Bilmeniz Gerekenler…

Popüler altcoin Stellar (XLM)’ın geliştiricileri, bu güncellemenin mevcut bakiyeleri ve hesapları etkilemediğini vurguluyor: yeni işlevleri etkinleştirmek için bir ihraççı, varlıklarını açıkça geri alma etkin olarak işaretlemelidir. Ayrıca, bu işlevsellik Stellar‘ın ana varlığı olan Stellar Lumens (XLM) üzerinde düzenleyen hesabı olmadığı için uygulanamaz. Ayrıca, geri alma işlemi geriye dönük olarak etkinleştirilemez. Stellar (XLM) geliştiricileri, Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonları, tahvilleri ve hisse senetlerini tokenleştirebileceklerini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar (XLM) ekosistemine entegre edebileceklerini umuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.