Popüler Altcoin, Bu Hafta Piyasa Devlerini Geçti! İşte Nedeni…

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Altcoin, Bu Hafta Piyasa Devlerini Geçti! İşte Nedeni…

Popüler altcoin projelerinden biri olan Polygon (MATIC), bu hafta diğer birçok kripto para biriminden iyi performans gösterip yatırımcıların ilgisini çekti. MATIC, son yedi günde yüzde 30’un üzerinde değer kazanmış durumda. Peki, bu yükselişin ardında neler var?  Ünlü analist Joseph Young’a göre bu güçlü yükseliş trendinin arkasında Polygon çevresinde artan heyecan, Google BigQuery duyurusu ve Mark Cuban’ın yatırımı da dahil olmak üzere birkaç büyük neden var.

Polygon’a yönelik artan heyecan

Matic ilk olarak 9 Şubatta Polygon olarak yeniden markalaşma planlarını açıkladı. O zamanlar umut verici metaverse projeleri ve entegre Matic Plasma Chain’i getirdiler. Plasma Chain’leri uygulayarak Polygon, projeler için yerleşik ölçeklendirme çözümleriyle birinci katman bir blockchain ağı sağlayabildi. O zamandan beri, Polygon, özellikle kullanıcı sayısı hızla artan metaverse projeleri için büyük bir katman-bir blockchain projesi haline geldi. Kripto analisti Young’a göre büyüyen temeller, blockchain projesi için genel piyasa duyarlılığını da artırıyor gibi görünüyor.

Popüler Altcoin, Bu Hafta Piyasa Devlerini Geçti! İşte Nedeni…Polygon, sosyal hacme göre onuncu sırada yer alıyor. Kaynak: Lunar Crush

Google BigQuery duyurusu

En üst sırada yer alan yedi kripto para birimi için bir Ren-Polygon köprüsü ve Ethereum uyumlu zincirler oluşturmak için geliştirici kitleri dahil olmak üzere birkaç yeni geliştirmeye ek olarak, Polygon 29 Mayıs’ta projenin Google Cloud’un BigQuery’sine entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. Analiste göre bu entegrasyon, Poligonun erişilebilirliğini ve konumunu iyileştirdiği için önemlidir; BigQuery kullanıcılarının Polygon’a kolayca erişmesine olanak tanır. Polygon, BigQuery’nin 1TB bölümüne dahil. Bu da çoğu BigQuery kullanıcısının, blockchain ile ilgili çeşitli veri kümelerine erişmek için Polygon ağında sorgular çalıştırabileceği anlamına gelir.

Popüler Altcoin, Bu Hafta Piyasa Devlerini Geçti! İşte Nedeni…

Milyarder Mark Cuban’ın altcoin projesine desteği

Yukarıdaki maddelere ek olarak, Polygon’un yükselişinde milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın açıklamalarının da rol oynadığı düşünülüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Mark Cuban, 25 Mayıs’ta Polygon’a yatırım yaptığını açıkladı. Cuban, ağın saniyede gerçekleştirdiği işlem sayısının yüksek olmasının, kullanıcılar için kullanım maliyetini düşürmek için oldukça önemli olduğunu açıkladı. Ayrıca Cuban, ağ etkisinin çok önemli olduğunu ve Polygon’un zaten ağı kullanan birçok projesi olduğunu vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.