Popüler Altcoin ATH Yaptı: İşte Yükselişinin Ardındaki 3 Neden

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Altcoin ATH Yaptı: İşte Yükselişinin Ardındaki 3 Neden

Polygon Network’ün (eski adıyla Matic) MATIC token’ı, toparlanan piyasada tartışmasız en iyi performanslardan birini gösteriyor. Büyük spot borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,85 doların üzerine yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

MATIC fiyatı yeni rekor kırdı

Büyük altcoin’ler, geçtiğimiz günkü acı düzeltmenin ardından yeşile döndü. Polygon’un yerel varlığı MATIC, orta ölçekli coin’ler arasında en çok toparlanan altcoin’lerden biri oldu.

Popüler Altcoin ATH Yaptı: İşte Yükselişinin Ardındaki 3 Neden30 günlük MATIC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

MATIC fiyatı son 24 saat içerisinde %27 oranında arttı yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Böylece değeri yalnızca 2021’de 31 kat arttı.

Etkileyici likidite girişi, MATIC pump’ının ardındaki en güçlü nedenler arasında gösteriliyor. Örneğin yeni AAVE entegrasyonunun halihazırda kilitli toplam değeri 1 milyar dolar ve 7.200 kullanıcı bulunuyor.

Ayrıca Polygon her türlü iş birliğini duyuruyor. Proje, DIGITALAX ile gerçekleştirdiği ortaklıkla dijital moda piyasalarına girdi.

Polygon işlem miktarı rekor kırıyor

Ethereum (ETH ağ tıkanıklığı ve yüksek ağ ücretleri, DeFi geliştiricilerinin uygulamalarının piyasaya sürülmesine alternatifler aramasına neden oldu. Başlangıçta bir Ethereum side-chain’i olarak piyasaya çıkan Polygon (MATIC), ETH için adeta bir rakibe dönüştü.

Nansen araştırma ekibinden Alex Svanevik, Nisan ortasından bu yana kaydedilen Poligon (MATIC) işlemlerinde parabolik artışı gösteren bir infografik paylaştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.