Popüler Altcoin Ağını Başlattı! Fiyat Sert Yükseldi

Kriptocat Haber Editörü
Popüler Altcoin Ağını Başlattı! Fiyat Sert Yükseldi

Popüler Altcoin IOTA ilk Koordinatörsüz ağını başlattı. IOTA Vakfı, 2 Haziran tarihli blog gönderisi ile gelişmeyi duyurdu ve ilk merkezi olmayan ağı için bir araştırma prototipi olan Nectar DevNet’i kullanıma sundu.

Altcoin için yeni gelişme

Nectar, IOTA’nın Honey ile sonuçlanacak üç aşamalı piyasaya sürülme stratejisinin ikinci aşamasını temsil ediyor. IOTA 2.0 için ilk test ağı olan Pollen, Haziran 2020’de piyasaya sürüldü. Tangle destekli proje, işlem ücreti gerektirmediği ve elektrik ve bilgi işlem kaynaklarını “harcamadığı” için kendisini mevcut Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) blok zincirlerine daha verimli bir alternatif olarak konumlandırıyor. Yine de, proje yaygın olarak merkezi olduğu için eleştiriliyor. Şubat 2020’de Trinity cüzdanının hacklenmesinin ardından, ağ esasen kapatıldı. Bu gelişme projenin yoğun eleştiriler ile karşılaşmasına neden oldu. Merkezi bir koordinatör ihtiyacını ortadan kaldıracak olan IOTA 2.0’ın 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Fiyat nasıl şekillendi?

Bu gelişmenin ardından IOTA fiyatında yüzde 11’lik bir yükseliş gerçekleşti. Yazının yazıldığı sırada IOTA fiyatı 1,25 Dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Popüler Altcoin Ağını Başlattı! Fiyat Sert Yükseldi

Kriptokoin.com olarak daha önce de vurguladığımız üzere güncellemelerin kripto para birimleri üzerinde son derece güzel etkisi oluyor. Projenin sadece fiyatına değil aynı zamanda gelişimine de etki eden güncellemelerle geleceğe yönelik olarak bir hazırlık da yapılmış oluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.