Polkadot (DOT) Kurucusu Woods, Parachain Slot Açık Artırmaları İçin Tarih Verdi

Kriptocat Haber Editörü
Polkadot (DOT) Kurucusu Woods, Parachain Slot Açık Artırmaları İçin Tarih Verdi

Blokzinciri protokolü Polkadot’un ardındaki grup, platformun parachain slot’larını açık artırmaya çıkarmaya hazır olduğunu söyledi. Polkadot yaratıcısı Gavin Woods bir blog yazısında, bu slot’ların açık artırmaya çıkarılmasının Polkadot ağına daha fazla blokzincirinin yerleştirilmesine ve başka blokajlarla etkileşime girmesine müsaade vereceğini yazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Polkadot’un gerisindeki takım, Salı günü yapılan duyuruya nazaran, 15 Haziran’dan itibaren parachain slot müzayedesinin başlamaya hazır olduğunu söyledi.

Polkadot, sıkıntısız bir formda çalışmak için birden fazla blokzincirini bir ortaya getirmek üzere tasarlanmış bir blokzinciri protokolüdür. Her cins blokzinciri ortasında her cins bilginin gönderilmesine ve alınmasına müsaade vermeye imkan tanır. Polkadot, bu paralel blokzincirleri “parachain” olarak isimlendirir ve ağa hudutlu sayıda “parachain slot” üzerinden bağlanabilirler.

Daha fazla parachain slot’ı açık Polkadot ağına daha fazla blokzincirinin yerleştirilmesine ve halihazırda entegre olan başka blokzincirleriyle etkileşime girmesine müsaade verecek.

Kusama ise Polkadot’a yerleştirilmeye hazırlanan gruplar için bir deney ağıdır. Hem Polkadot hem de Kusama, blokzinciri ağının çekirdek kısmına hangi parachain’lerin ekleneceğini daha verimli bir biçimde seçmek için parachain slot’larını açık artırmaya çıkaracak.

Ethereum kurucu ortağı ve Polkadot yaratıcısı Gavin Woods tarafından yazılan bir blog gönderisine nazaran, Kusama topluluğu üyelerinden itimat alan projelere öncelik verilecek. Woods husus hakkında şu sözleri kullandı:

“Artık açık artırmaları yahut parachain fonksiyonelliğine mahzur olabileceğini düşündüğümüz rastgele bir teknik sorun kalmadığına inanıyoruz.”

Blog yazısında Woods, Kusama topluluğu üyelerinin açık artırma tekliflerinde Kusama’yı (KSM) kullanabilmeleri için staking‘in sona ereceği 15 Haziran tarihini önerdi. Bundan sonra müzayedeler art geriye iki günlük bir teklif verme müddeti ve akabinde beş günlük bir bitiş dönemi ile yapılacak. Toplamda, beş müzayede beş hafta içinde gerçekleşecek.

Kusama kurulu ve bir dizi paydaş, parachain slot’ları seçim süreciyle ilgili son çağrıyı yapacak. Woods blog yazısında “Artık Kusama kurulunun elinde” diye yazdı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.