Polkadot 2021’de Neden Bitcoin’i Yendi?

Kriptocat Haber Editörü
Polkadot 2021’de Neden Bitcoin’i Yendi?

Polkadot Eylül 2020’den itibaren yatırımcıların gözdesi haline gelen bir koin oldu. Aslında diğer koinlerde de böyle bir yükselişi görmek mümkün. Bitcoin’in yükselişi ile başlayan ve sonrasında Altcoin’lere doğru ivme kazanan bu yükselişle birlikte birçok yatırımcı önemli ölçüde kârlar elde etti. Şimdi ise bir çok kimse azalan yükseliş ivmesiyle bundan sonraki hareketin nereye doğru olacağı noktasında sorular soruyor. Konunun uzmanları ise birbirinden farklı görüşler ortaya koymaya devam ediyor. Bu uzmanlardan biri olan Osprey Funds CEO’su ve kurucusu Greg King popüler altcoin Polkadot ile ilgili olarak görüşlerini sundu.

Polkadot 2021’de Neden Bitcoin’i Yendi?

Polkadot neden yükseldi?

Polkadot, ticaretin Eylül 2020’de başlamasından bu yana %1.200’den fazla yükseldi. Şu anda piyasa değerine göre en büyük sekizinci koin durumunda. Gelinen noktada yükselişin nedenini açıklamak önem arz ediyor. Osprey Funds CEO’su ve kurucusu Greg King, kısa süre önce özel yerleştirme için Polkadot coin’e dayanan bir fon olan Osprey Polkadot Trust’ı kurdu.King, Kitco’nun sunucusu olan David Lin’e verdiği demeçte, Polkadot’un değerindeki dramatik yükselişin nedenlerinden birinin, altcoinlerin boğa rallisi sırasında Bitcoin gibi daha büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiği zaman olan “Altcoin sezon” olduğunu söyledi.

Kuşkusuz Altcoin sezonu Bitcoin dominansının önemli ölçüde düştüğü bir zaman diliminde meydana geliyor. Özellikle piyasa değeri itibariyle küçük değere sahip altcoinlerin 10x ve üzerinde yükselişlerine şahit oluyoruz. Bu açıdan bundan sonra yaşanacak bir altcoin sezonunda fiyatların artışı kuşkusuz Bitcoin’in artışından daha iyi olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.