Piyasalardan 180 Milyar Dolar Silinirken, Bitcoin Piyasa Hakimiyeti ise Yükseliyor

Kriptocat Haber Editörü
Piyasalardan 180 Milyar Dolar Silinirken, Bitcoin Piyasa Hakimiyeti ise Yükseliyor

Tüm kripto para piyasası şu sıra kan kaybediyor ve sadece son 24 saatte 180 milyar dolar eridi. Öte yandan Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti ise artmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayılar, fiyatlar hala düşüşteyken kripto para piyasasından yararlanmaya devam ediyor. Dünün tepesinden bu yana toplam piyasa kıymeti 180 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin -BTC’nin tüm pazarın hissesine nazaran hissesini izleyen endeks- artmakta olduğunu ve şu anda neredeyse %45’e oturduğunu belirtmekte yarar var.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Doların Altına Geriledi

Dün, Bitcoin’in fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak 38.200 dolara (Bitstamp’ta) gelerek, gün içi en yüksek düzeye ulaştı. Lakin, ayılar hareketi durdurdu ve fiyatı aşağı çekmeye başladı. CoinGecko datalarına nazaran BTC son 24 saatte %6 oranında bedel kaybetti ve yazının yazıldığı sırada 34.600 dolar civarından süreç görüyordu.

Piyasalardan 180 Milyar Dolar Silinirken, Bitcoin Piyasa Hakimiyeti ise Yükseliyor

Bitcoin boğalarının ehemmiyet verdiği ayrıntı piyasa hakimiyetinin artmasıdır. Toplam piyasa pahası yaklaşık 180 milyar dolar azaldı, lakin BTC’nin hakimiyeti neredeyse %46’ya yükseldi, bu da önder kripto para ünitesinin altcoin’lere kıyasla çok daha düzgün toparlandığının bir işareti.

Altcoin’lerde ise durum daha makus. Son 24 saat baz alındığında Ethereum (ETH) %12, Binance Coin (BNB) % 16, Cardano (ADA) % 14, XRP %13 düşüş yaşadı. Piyasa kıymetine nazaran en âlâ 100 kripto para ünitesi ortasında, tek dikkate bedel kazanım sağlayanlar Shiba Inu (SHIB) (% 8) ve Theta Fuel (%3) oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.