Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

Kripto para yatırımcıları ve trader’ları şimdilerde fazlası ile Dogecoin ile meşgul… Şimdi yatırımcılar, piyasada var olan en zengin Dogecoin cüzdanına kimin sahip olduğunu belirlemeye çalışıyor. Çünkü piyasadaki en zengin DOGE adresi, 12,73 milyar dolar değerinde 36,71 DOGE’yi elinde bulunduruyor.

Devasa Dogecoin balinası Elon Musk mu yoksa Robinhood mu?

Tesla CEO’su Elon Musk, uzun süredir Dogecoin ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor ve kripto paranın fiyatını her iki yönde de hareket ettiriyor. Ayrıca DOGE, Elon Musk’un altcoin sevgilisi olarak dahi biliniyor. Bu nedenle bu devasa DOGE balinasının Elon Musk olduğu yönünde spekülasyonlarda çok. Şüpheleri arttıran bir diğer konuda adresin 28.061971 DOGE işlem geçmişi olmasıdır. Bu Dogecoin miktarına bakılırsa 28 Haziran 1971 tarihi gösteriyor. Bu tarihte ilginç bir şekilde Elon Musk’un doğum günü tarihine işaret ediyor.

Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

Ancak Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Elon Musk piyasadaki en büyük DOGE balinası olduğu yönündeki iddialara karşı çıkıyor. Ayrıca Elon Musk, dev balina için Vladimir Tenev’in ticaret devi Robinhood’a işaret ediyor. Ancak Vladimir Tenev de bu iddialara karşı çıkıyor ve şunları söylüyor:

Elimizde tuttuğumuz tüm kripto paralar, müşterilerimiz için holdinglere erişim sağlama amacına yöneliktir. Tescilli olarak tuttuğumuz kripto paraların hiçbirinde veya buna benzer herhangi bir şeyde önemli pozisyonumuz yok.

Changpeng Zhao: En iyi tahmin Elon, bu cüzdan Binance’ye ait değil!

Bu kadar spekülasyonun ortasında en azından Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, kesin olan bir şey var. Peki bu nedir? Changpeng Zhao, en büyük DOGE cüzdanının sahibinin Binance olmadığından emin. Ayrıca Changpeng Zhao, bu DOGE cüzdanın arkasında başka herhangi bir borsanın olduğuna da şüpheyle yaklaşıyor. Changpeng Zhao konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En iyi tahmin (toplam arzın %30’una sahip olan) Elon, bu cüzdan Binance’ye ait değil. Kullanım şekli vb. bakıldığında başka bir borsaya ait olduğundan ciddi şekilce şüpheliyim. Yanılıyor olabilirim. Sana kim söyledi? Kaynağını kontrol etmek isteyebilirsin. Her şey gönlünce olsun.

Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

Peki hangisi piyasadaki en büyük DOGE balinası?

Elon Musk, hevesli bir Dogecoin destekçisi ve kripto parayı sürekli pompalıyor. Robinhood ise bireysel yatırımcı ve trader’ların DOGE satın almasının başlıca yollarından biridir. Peki hangisi piyasadaki en büyük DOGE balinası? Açıklamalara bakılırsa bunu şu anda belirlemek mümkün değil. Yeni veriler elde edildiğinde konuyu sizler için tekrar değerlendiriyor olacağız…

Altıncı en büyük kripto para birimi DOGE, yazım sırasında yüzde 1 oranında artışla 0,33 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 43,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. DOGE yazım sırasında piyasa değeriyle 4,2 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.