Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!

Kriptocat Haber Editörü
Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!

Tüm kripto para piyasası kan kaybediyor ve yalnızca son 24 saatte kayıplar 180 milyar doları aştı. Ancak Bitcoin (BTC)’in hakimiyeti artmaya devam ediyor. Ayılar, fiyatlar hala kanarken kripto para piyasasında ücretlerini almaya devam ediyor. Dünün zirvesinden bu yana toplam piyasa değerindeki kayıplar 180 milyar doları aştı. Bununla birlikte son birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin -BTC’nin piyasadaki payını izleyen endeks- artmakta olduğunu ve şimdi neredeyse %46,1’de oturduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına daldı! Piyasa kan ağlıyor

Dün, Bitcoin fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak BTC, 38.200 dolara (Bitstamp’ta) gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve fiyatı aşağı çekmeye başladı. Bugün BTC, yaklaşık 33.821 dolarlık günlük en düşük seviyeye düştü ve bu yazı yazılırken Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %7 düştü. Biraz uzaktan bakmak resmi daha da kötüleştiriyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde, kripto para birimi Çarşamba günü erken saatlerde 30.000 dolara düştükten sonra neredeyse %25 değer kaybetti.

Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!BTC/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Ancak bu olumsuz ortamda Bitcoin boğalarının gümüş astarı, pazar hakimiyetinin artmasıdır. Toplam piyasa değeri yaklaşık 180 milyar dolar azaldı, ancak BTC’nin hakimiyeti neredeyse %46’ya yükseldi. Bu da lider kripto para biriminin altcoin’lere kıyasla çok daha iyi toparlandığının bir işaretidir. Yazım sırasında piyasadaki birçok altcoin projesi kan ağlıyor ve ciddi kayıplarla işlem görüyor.

Altcoin’ler için zor günler! Lider altcoin ETH 2.000 doların altına kaydı

Altcoin’ler bugün kötü bir görünüme sahip ve bazıları kritik seviyelerin altına daldı. Tüm pazar tamamen kırmızıya boyandı. Ethereum şu anda günde yaklaşık %14’lük kayıpla 2.000 dolar sınırında işlem görüyor. Ancak lider altcoin, kısa süre önce 2.370 dolar seviyelerinden 2.000 doların altına kaydı ve sonra toparlandı. Binance Coin (BNB) %18, Cardano (ADA)  yaklaşık %14,6’lık kayıplarla işlem görüyor. Ripple (XRP)’da ciddi kayıplar veren kripto paralar arasında yer alıyor. XRP 0,95 dolar seviyelerinden 0,77 dolara kadar düştü. Yazım sırasında XRP, yüzde 15’lik zararla işlem görüyor.

Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!

Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para biriminden tek dikkate değer kazanç sağlayanlar: XinFin Network (%10), Shiba Inu  (SHIB) (%12), Theta ve Theta Fuel’dir ve her ikisi de %3 artış gösteriyor. Piyasadaki diğer kripto paralar ise şu anda kanıyor. Bu piyasa çöküşü, Çin yasaklama haberlerinin ardından geldi. Devlet Konseyi, yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine baskı yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ancak bu, geçmişte bir kereden fazla gördüğümüz bir anlatı… Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.