Piyasa Çökerken Ripple İçin Bomba Bir Tahmin Geldi: 3,5 Dolar!

Kriptocat Haber Editörü
Piyasa Çökerken Ripple İçin Bomba Bir Tahmin Geldi: 3,5 Dolar!

Bugün Bitcoin 7.000 dolardan fazlasını sildi ve 38.500 dolara kadar geriledi. Bitcoin ile birlikte Ethereum’da 3.000 doların altına geriledi. Ancak analistlere göre, Ripple (XRP)’da düşüş yaşamasına rağmen diğer büyük kripto paralardan daha güçlü görünüyor. Kripto para analisti John Isige, piyasa çöküşünün ortasında XRP’de çılgın bir hedef paylaştı.

John Isige: XRP, 3,5 dolara kadar muazzam bir fiyat hareketi için hazırlanıyor

Kripto para analisti John Isige’e göre, Ripple‘ın 1,2 ile 1,6 dolar arasındaki konsolidasyonu hala devam ediyor. Kripto para piyasasındaki büyük kayıplar, XRP’nin 1,3 dolarlık desteği kucaklamasıyla Bitcoin ve Ethereum’u en çok etkiledi. Bununla birlikte, düşüş dalgası amaçlanan yükselişi 1,6 dolara kadar sınırlandırdı. Şimdi analiste göre, XRP simetrik bir üçgenin zirvesinde işlem görüyor. Bu formasyon analiste göre, hem düşüş hem de yükseliş eğilimine sahip. John Isige açıklamalarının devamında XRP’de 3,5 dolarlık seviyelere işaret ederek şunları söylüyor:

İki eğilim çizgisi, sıralı zirveleri ve çukurları birleştiren simetrik üçgeni oluşturur. Trend çizgileri birleştikçe varlık konsolide olma eğilimindedir. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktığında resmen bir kırılma geliyor. İşlem hacmindeki artışla doğrulanır ve üçgenin en yüksek noktasından en alçak noktalarına ölçülen kesin bir hedefe sahiptir. Örneğin, Ripple dört saatlik grafikte üçgenin üst trendinin üzerine çıkarsa, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,5 dolarlık yeni bir ticaret yapmak için %130 kuzeye kayabilir. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım bölgesine olan açığı kapatırken orta hattın üzerine genişleterek fiyat hareketini kademeli olarak doğruluyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), yatay ticarete ışık tutuyor ve daha uzun süreceğini gösteriyor. Fiyat 1,6 dolardan geçer geçmez 2 dolara doğru yükselme trendi belirgin hale gelecek.

Piyasa Çökerken Ripple İçin Bomba Bir Tahmin Geldi: 3,5 Dolar!XRP/USD dört saatlik grafik – Kaynak: Tradingview

Ripple (XRP)’ın mevcut fiyat görünümü nasıl?

Kripto para analisti John Isige’e göre, Ripple’ın mevcut fiyat görünümü şöyledir:

  • Spot fiyat: 1,41 dolar
  • Trend: Boğa
  • Oynaklık: Düşük
  • Destek seviyeleri: 1,3 dolar ve 1 dolar.
  • Direnç seviyeleri: 1,6 dolar ve 2 dolar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.