Perde Arkasındaki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdi Ne Yapıyor?

Kriptocat Haber Editörü
Perde Arkasındaki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdi Ne Yapıyor?

Ünlü kripto analitik firması Santiment, geçen ay BTC fiyatını 30.000 dolara düşüren satışların ardından Bitcoin balina davranışını izliyor. Ayrıca Santiment, lider altcoin Ethereum’da balinaların neler yaptığını da paylaşıyor.

Santiment: Perde arkasında Bitcoin balinaları birikiyor

Santiment, lider kripto para 40.000 dolar seviyesini geri alamasa bile büyük kripto para sahiplerinin BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Firma, Bitcoin balinalarının yakın zamanda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde on binlerce BTC satın aldığını söylüyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin 33.000 ila 36.000 dolar aralığında değişmeye devam ediyor, ancak perde arkasında balinalar birikiyor. 100 ila 10.000 BTC’ye sahip adresler, cüzdanlarına toplam 50.000 BTC veya yaklaşık 1.95 milyar dolar ekledi.

Perde Arkasındaki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdi Ne Yapıyor?Kaynak: Santiment

Santiment: Balinalar stoklarken küçük yatırımcılar Bitcoin varlıklarını satıyor

Santiment, kripto balinaları piyasadaki gerileme sırasında BTC biriktirmeye devam ederken, daha küçük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını sattığını söylüyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.000+ BTC tutan Bitcoin balina adresleri, 7,88 milyon token tutmaya başladı. Bu, 14 Mart’tan bu yana balinalar tarafından tutulan en büyük BTC miktarı. Bu, altı ay içindeki EN KÜÇÜK miktar olan 10 veya daha az BTC’ye sahip adreslerin sadece 2,65 milyon BTC’sine denk geliyor.

Perde Arkasındaki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdi Ne Yapıyor?Kaynak: Santiment

Santiment, Ethereum’da bazı temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti

Santiment ayrıca yakın zamanda Ethereum (ETH) piyasasına ilişkin bir genel bakış paylaştı ve bazı temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti. Kripto analiz platformu, bir kripto paranın piyasa değerini işlem hacmine bölerek bir kripto paranın gerçeğe uygun değerini ölçen NVT (ağ değeri-işlem oranı) metriğine bakıyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hafta sonu Ethereum keskin bir şekilde yükseldi. NVT token dolaşım modelimiz, ETH tokenlerinin mevcut piyasa değeri seviyesine kıyasla ağlarında hala yüksek düzeyde takas edildiğini gösteriyor ve bu da hafif bir yükseliş farklılığına işaret ediyor.

Perde Arkasındaki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdi Ne Yapıyor?Kaynak: Santiment

Santiment: ETH’ye yönelik olumsuz algı fiyatı yükseltebilir

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen ay 4.300 doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştıktan sonra şimdi 2.540 dolarda seyrediyor. Ancak Santiment, kripto paraya yönelik olumsuz duyguların fiyatları artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum’a yönelik verilerimize göre, kalabalığın şu anda ETH’ye yönelik olumsuz algısı, fiyatı daha da yükseltiyor olabilir. Yorumların normalden daha düşüş olduğunu görüyoruz. Bu da çoğu zaman fiyatları yukarı çekiyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla ETH tahmini için “Ethereum Fiyatı Sert Düştü! İşte Analiste Göre, Görülecek Seviyeler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.