Paypal’ın kurucusunun desteklediği Block.one’dan 10 milyar dolarlık kripto borsası yatırımı

Kriptocat Haber Editörü
Paypal’ın kurucusunun desteklediği Block.one’dan 10 milyar dolarlık kripto borsası yatırımı

Paypal’ın kurucusu Peter Thiel ve öbür birçok milyarderin desteklediği Block.one blokzincir platformu, 10 milyar dolar yatrımla yeni bir kripto para Borsasını hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Kripto para borsasının kurulması için Block.one 10 milyar dolar bedelinde dijital varlık ve nakit yatırımı yapacak. Bu yatırımla birlikte 9,7 milyar dolar bedelinde 164 bin Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one’ın süreçlerine güç verecek 20 milyon EOS alınması planlanıyor.

Yeni kurulacak kripto para borsası halihazırda mevcut blokzincir teknolojisini merkeziyetsiz finans mimarisiyle birleştirmeyi hedefliyor.

Yatırımla birlikte, Block.one’ın en büyük ICO’lardan biriyle 4 milyar dolara ulaşan EOS teknolojisinin de tekrar canlanması bekleniyor.

Coinbase payları 1 ay sonra neredeyse halka arz fiyatına düştü

14 Nisan’da halka arz edilen birinci kripto para borsası Coinbase’in payları, birinci gününde 429 dolara kadar yükselerek süreç görmeye başladıktan 23 gün sonra neredeyse 250 dolarlık halka arz fiyatına gerilemiş durumda.

Birinci halka arz gününden sonra 320-350 dolar aralığında süreç gören Coinbase payları, Mayıs başından bu yana kademeli bir düşüş eğilimiyle 256 dolar civarına kadar gerilemiş durumda.

Klasik halka arz sürecini aşan Coinbase, paylarını direkt listeleyerek çalışanların ve mevcut hissedarların pay senetlerini pazara dayalı bir fiyattan anında satmalarına müsaade vermişti.

2012 yılında kurulan Coinbase, ABD’deki en tanınan kripto borsası olarak ortaya çıkmış ve dijital para üniteleri Bitcoin ve Ethereum ile birlikte bedel kazanmıştı. Borsanın 2020 sonu itibariyle 56 milyon kullanıcısı bulunuyordu. 2018′deki son özel finansman cinsinde, yatırımcılar Coinbase’i 8 milyar dolar olarak değerlemişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.