PayPal, Stablecoin İçin Araştırma Yapıyor

Kriptocat Haber Editörü
PayPal, Stablecoin İçin Araştırma Yapıyor

Ödeme devi PayPal, gelen haberlere nazaran stablecoin çıkarmak için araştırma yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal’ın kimi stablecoin protokol geliştiricileri ile görüştüğü ve bahis hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Bu bilgilere nazaran PayPal, stablecoin için bir şirket ile iştirak gerçekleştirebilir.

PayPal’ın görüştüğü sav edilen geliştiriciler ortasında Avalanche (AVAX) blokzincirinin ardındaki takım olan Ava Labs yer alıyor. Şirketin öteki hangi gruplarla görüşme yaptığı konusunda ise bir bilgi kelam konusu değil. PayPal’ın sözcüsü şu tabirleri kullandı:

“PayPal, dijital para ünitelerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki sağlam bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye devam ediyor.

Yeni jenerasyon finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve sanayi ortaklarıyla birlikte çalışan global bir şirket olarak bu gayeleri mümkün kılan teknolojiler hakkında araştırma yapmayı sürdürüyoruz.”

Geçtiğimiz sonbaharda PayPal, kripto para alım satım süreçlerini kendi platformunda başlatacağını duyurmuş ve bu duyurunun akabinde kripto paraların pahası kıymetli bir ölçüde artmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.