PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek

Kriptocat Haber Editörü
PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek

Global ödeme devi PayPal, kullanıcılarının platformda tuttukları kripto para ünitelerini üçüncü taraf cüzdanlara taşımasına müsaade vermeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal Lider Yardımcısı ve Kripto ve Dijital Para Üniteleri Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte Çarşamba günü CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında PayPal’ın kripto para çekme fonksiyonu üzerinde çalıştığını açıkladı. PayPal, kullanıcılarının Ekim 2020’den bu yana Bitcoin ve öbür büyük kripto para ünitelerini satın almalarına müsaade vermesine karşın, şirket, müşterilerinin kriptolarını sırf kendi platformlarında tutmalarına ve perakendecilere direkt ödemeler için kullanmalarına müsaade verdiği için eleştirildi.

Da Ponte, “Onu mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize istedikleri biçimde ödeme yapmalarına müsaade verecek bir seçenek sunmak istiyoruz” dedi. Da Ponte, şunları ekledi:

“Ticarette kullanabilmeleri için kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz de aldıkları kripto paraları bizden alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz.”

Da Ponte ayrıyeten, PayPal üzere platformları, piyasaya sürüldüklerinde halka merkez bankası dijital para ünitelerini dağıtmanın “doğal bir yolu” olarak gördüğünü ve teşvikleri süratli bir formda sunma manasında yardımcı olabileceğini kelamlarına ekledi. Bilindiği üzere Covid-19 salgını nedeniyle birçok insanın yardım çeklerini postadan almak için aylarca beklemek zorunda kalmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.