PayPal CEO’su: Kriptoya Olan Talep Beklenenden Çok Daha Yüksek

Kriptocat Haber Editörü
PayPal CEO’su: Kriptoya Olan Talep Beklenenden Çok Daha Yüksek

PayPal CEO’su Dan Schulman, müşterilerinin kriptoya olan talebinin beklentilerin kat kat üstünde olduğunu tabir etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TIME Magazine’e konuşan Schulman kripto paralara olan talebin beklediğinden çok fazla olduğunu ve hususla ilgili epeyce heyecanlı bir kitle olduğunu söyledi.

Schulman, kripto para ünitelerinin, pandemi süreciyle bir arada günlük ödemelerin dijital hale gelmesiyle daha da kıymetli hale geldiğini düşünüyor. Bundan on yıl sonra, nakit ve kredi kartı kullanımında “muazzam” bir düşüş olacağını savundu. CEO, bunun yerine finansal süreçleri akıllı telefonlar ve çeşitli application’lar aracılığıyla yürütüleceğine inanıyor.

“Tüm bu söylediklerim yaşanmaya başladığında, merkez bankalarının para siyasetlerini yine düşünmeye başlamaları gerekiyor. Zira sisteme daha fazla kağıt para ekleyemezsiniz. Çünkü beşerler bunu kullanmıyorlar. Bu dijital para ünitelerinin ortaya çıkışı ile sonuçlanabilir.”

Schulman, yavaş süreçler ve yüksek fiyatlar sebebiyle, günümüz finansal sistemlerinin süratli bir biçimde modasının geçtiğini düşünüyor. Bu sebeple şirketler mevcut finansal altyapılarını modernize etmeyi düşünebilirler.

“Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde, finansal sistemde son 10 ila 20 yılda sahip olduğunuzdan daha fazla değişiklik göreceksiniz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.