PayPal Bitcoin (BTC) Hacmi 300 Milyon Doları Aştı

Kriptocat Haber Editörü
PayPal Bitcoin (BTC) Hacmi 300 Milyon Doları Aştı

itBit’in datalarına nazaran PayPal’ın Bitcoin hacmi 300 milyon doların üzerinde yeni bir yüksekliğe ulaştı. Hacimler, Ocak ayındaki 240 milyon dolarlık bir evvelki tepeyi geçerek günde yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yükseliş yaşadı.

PayPal Bitcoin (BTC) Hacmi 300 Milyon Doları Aştı
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Artış, geçen hafta Bitcoin kısa bir mühlet için 30.000 dolara ulaşırken yaşandı. Bu da yatırımcıların Bitcoin’i tabandan satın aldığını gösteriyor. Bu değerli hacimler, rakipleri potansiyel olarak Apple Hisse de dahil olmak üzere emsal bir hizmet sunmaya itiyor olabilir.

Apple, alternatif ödemeler kısmında üst seviye bir rol için iş ilanında, “dijital cüzdanlar, BNPL, süratli ödemeler, kripto para ünitesi vb. üzere alternatif ödeme sağlayıcılarında yahut bunlarla birlikte 5 yıldan fazla tecrübeye sahip” birini aradığını duyurmuştu. Bu, yaklaşık 400 milyon kullanıcının Bitcoin almasına yahut satmasına ve potansiyel olarak onunla ödeme yapmasına müsaade verebilecek. Bu ilan Apple’ın kripto pazarına girmek istediğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Apple, Bitcoin’in icadından bu yana on yıldır kripto paralarla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı, Silikon Vadisi devinin bunu değiştirmeyi planlayıp planlamadığı aşikâr değil.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.