Paxful, İşletmelerin Bitcoin İle Ödeme Almasını Sağlamak İçin Bir Araç Piyasaya Sunacak

Kriptocat Haber Editörü
Paxful, İşletmelerin Bitcoin İle Ödeme Almasını Sağlamak İçin Bir Araç Piyasaya Sunacak

Altı milyondan fazla kullanıcıya sahip bir eşler ortası (P2P) pazar yeri olan Paxful, firmadan yapılan açıklamaya nazaran Perşembe günü e-ticaret aracı Paxful Pay’in lansmanını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paxful CEO’su ve kurucu ortağı Artur Schaback, The Block’a “Paxful Hisse bugüne kadar eseri test etmek ve özelliklerini geliştirmek için muhakkak bölgelerde sırf hudutlu sayıda (100’ün biraz üzerinde) satıcıyla çalıştı” dedi. Sckaback, şu sözleri kullandı:

“Paxful Pay’in resmi lansmanı ile birlikte, işe alım sürecini hızlandırıyoruz ve dünya çapında daha fazla satıcıyı getirmeyi umuyoruz.”

Araç, müşterilerin tüccarlara 400’den fazla ödeme metoduyla ödeme yapmalarını sağlar ve bunlar daha sonra Bitcoin’e dönüştürülür ve satıcıların dijital cüzdanına gönderilir. Bitcoin, Paxful Hisse için kullanılan birincil kripto para ünitesi olsa da, P2P platformu gelecekte Tether ve öteki stablecoin’leri de eklemeyi ve gelecekte lokal para ünitesi dönüştürmelerine BTC eklemeyi planlıyor.

Schaback, “Paxful Hisse için gayemiz, hem tüccarlara hem de kullanıcılara daha âlâ finansal özgürlük sağlamak ve e-ticareti ve kripto paraların global olarak benimsenmesini sağlamaktır” diyor. Paxful, Kasım 2020’de müşterilere banka kartları sunarak ve Nisan 2020’de kullanıcıların Bitcoin ile altın ticareti yapmalarına müsaade vererek perakende dünyasının öteki kısımlarında de kıymetli atılımlar yapmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.