Oyun Kurallarındaki Değişiklikler

Kriptocat Haber Editörü
Oyun Kurallarındaki Değişiklikler

Pandemi, herkes için para kazanma oyununun kurallarını değiştirdi ve bu durum BT sanayisinde bir istisna değildir. BT sanayisi, salgının başından bu yana birden fazla vakit başarısız oldu ve uzaktan çalışmaya geçemeyen şirketler ziyan gördü ya da büsbütün kapandı. Lakin kimileri için tam bilakis bu periyot bir başlangıçtı. Blockchain projeleri, halkın dikkatini çekti ve bu da Elon Musk’ın da para kazanmasını sağladı. Aşağıda, yalnızca tecrübe eksikliğini değil, kripto sanayisinde para kazanma seçeneklerini de ele alacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tecrübesiz olarak kripto para ünitesinde nasıl para kazanılır?

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat etmesinden bu yana on yıldan fazla vakit geçti. Bu yüzden bugüne kadar birinci ve en tanınan kripto para ünitesi olmaya devam ediyor. Bitcoin’in büyük popülaritesine karşın, piyasada altcoinler, stabilcoinler ve başkaları üzere öteki para üniteleri de ortaya çıktı. Kripto para piyasasında, birçok Bitcoin’den daha yeterli olan 7 binden fazla coin var.

Hiçbir şey net değilse ve para kazanmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Tecrübeli bir komiteci olmanıza ve karmaşık teklifleri anlamanıza gerek yok. Tecrübeli programcılar uzun müddettir bahis içindeler ve yeterli para kazanıyorlar. Lakin programlamadan uzak, kolay bir kişi de başarılı bir başlangıç yapabilir. Rastgele bir tanınan kripto para ünitesine gerçek halde yatırım yapmak ve istikrarlı bir kar elde etmek kafidir. Yeni başlayanlar için, kazanan profesyonellerin tavsiyeleri yararlı olacaktır.

Stake Yaparak Yatırım Yapın

Stake yapmak, kar elde etmek için kripto para ünitesine yatırım yapma sürecidir. Yatırılan fonların faizinin günlük olarak alınmasına ek olarak, kripto para ünitesinin büyümesi nedeniyle kar elde ediliyor. Yalnızca Bitcoin’e değil, öteki kripto para ünitelerine de dikkat etmek gerekir. Öbür para ünitelerine inançla yatırım yapabilirsiniz:

  • WISE
  • PIVX
  • TON CRYSTAL
  • DASH
  • NAV

Daha açık hale getirmek için, WISE’nin pahası 20 ERC token’dır. Bu, para kazanmak için en inançlı kripto para ünitesi tipidir ve stake kullanarak yılda %5’ten fazlasını garanti eder. Faiz yahut tüm yatırımları istediğiniz vakit çekebilirsiniz.

Uzun vadeli yatırım

Yatırım fonlarının birinci günden itibaren yatırıldığı, müspet potansiyele sahip bir kripto para portföyü oluşturulur. Yatırım belli bir mühlet için yapılır. Geriye yalnızca kripto para ünitesinin fiyatının büyümesini gözlemlemek kalıyor ve doruğa ulaştığında (yatırımcıya göre) karlı bir halde satıyor.

Bu cins bir yatırım, depozito ölçüsü üzerinden gerçekleşen faiz çıkarı sağlamaz. Bu çeşit yararlar için en güzel para ünitesi:

  • Bitcoin;
  • ETH;
  • Free TON;
  • Polkadot.

Örneğin, geçen yılın başlarında bitcoin satın alan ve bu yıl Şubat ayında satan yatırımcılar, mevduat fiyatlarını beş kat artırdı. Bir yılda sekiz kat büyüyen ETH’de de benzeri bir durum yaşandı.

Kripto para borsasında alım satım

Kripto para borsasında alım satım, döviz çiftleri ticaretine emsal lakin daha karlıdır. Yatırım kısa vadelidir. Yatırımcı coin satın alır ve büyüyene kadar sakince bekler ve sonra borsada satar. Günlük olarak yapmanız gereken bu tıp bir yatırımdır. Borsada yeni ortaya çıkan, çok riskli olan para ünitesine yatırım yapmak, öbür yatırımcıların en yeterli uygulamalarını kullanmak ve istikrarlı büyüme gösteren projeleri görmek en karlı olanıdır.

Müsabakalar kripto topluluğu için neden yararlıdır?

Free TON üzere düşünen beşerler, yarışların toplulukta bir ahenk ruhu yarattığını, ilgiyi artırdığını ve yeni üyelerin ilgisini çektiğini savunuyor. Müsabakayı kazananlar için yarar, sadece kazananın para mükafatını alması değil, birebir vakitte projeye iştirakidir. Vakitle projeleri hayata geçer ve çalışmalarına duyulan gereksinim duygusu ile blok zincirinin mevcut durumuna katkılarından gurur duyarlar.

Rekabet stratejisi, her iştirakçinin gelecek vaat eden bir projenin oluşturulmasına ve katkıda bulunmasına yardımcı olur. Açık bir tartışma, oy verme hakkına sahip olmadığını düşünen topluluk üyelerinin pasifliğini ortadan kaldırarak fikrinizi tam olarak söz etmenize imkan tanır. Öte yandan, bu yenilik yapma mühleti kısalır zira daha küçük bir token kümesi kazananlar ortasında çok daha süratli dağıtılır. Elbette bu, alınması en az birkaç ay süren hibelere nazaran çok büyük bir avantajdır.

Sonuç

Ne cins bir kar seçerseniz seçin seçimin size ilişkin olduğunu ve neyin hakikat olup neyin olmadığına sırf siz karar verdiğinizi unutmayın. Lakin kesin bir şey söyleyebilirim ki müsabakalar, nakit yatırımlar olmadan kar elde etmenin en karlı yoludur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.